Gruzijos emalis – ilgaamžių tradicijų ir meistrystės pavyzdys. Šioje šalyje dar viduramžiais suklestėjo ir iki šių dienų išliko pati kruopščiausia ir sudėtingiausia emalio technika: pertvarinis ("cloisonne") emalis. Gruzijos Valstybiniame dailės muziejuje Tbilisyje sukaupta senojo pertvarinio emalio meno kūrinių kolekcija – viena vertingiausių pasaulyje.
Viduramžius menanti emalio technika Gruzijoje buvo nepaprastai ištobulinta. Šiuo metu ja domisi ir menininkai, ir amatininkai. Toks emalis reikalauja angeliškos kantrybės ir puikių amato žinių, didžiulės meistrystės ir spalvinės klausos. Pertvarinio emalio technika sukurti darbai balansuoja tarp akvarelės, mažosios plastikos ir grafikos. Meistrai privalo suvaldyti liniją, skiriančią vienas spalvas nuo kitų. Tačiau skirtingai nuo akvarelės ar grafikos, emalio kūriniais galima ne tik grožėtis, bet ir pasipuošti.
Parodoje „Cloissone emalis iš Gruzijos“ eksponuojami 124 kūriniai, atlikti pertvarinio emalio technika: segės, auskarai, žiedai, ikonos, paveiksliukai, dėžutės, kaklo papuošalai, apyrankės, medalionai. Jų kainos – nuo 410 iki 9660 litų. Ši gruzinų emalio kolekcija atspindi tradicijų ir modernumo dermę, suteikia lietuvių žiūrovui galimybę pasinerti į ryškių Gruzijos spalvų ir formų verpetą. Juk šiuolaikinių menininkų emalio darbai – tokie pat spalvingi ir prabangūs, kaip ir muziejuose saugomi senieji kūriniai. Tačiau atsiremdami į ilgaamžę tradiciją meistrai sugeba kūriniams suteikti šiuolaikišką pavidalą.
Dvylika galerijos „Ornament“ (Gruzija) atrinktų autorių „Meno nišoje“ pristato kūrinius, verčiančius žavėtis ir atlikimo kruopštumu, ir išlavintu autorių kolorito bei formos pojūčiu. Pertvarinis gruzinų emalis, rafinuotas ir puošnus, išsiskleidžia prieš akis visa spalvų ir formų įvairovę, suteikdamas tamsiam lietuviškam gruodžiui šiek tiek šilumos ir spindesios.
Paroda Vilniaus galerijoje „Meno niša“ veiks tik savaitę – iki gruodžio 17 dienos.