"Vilnius City Operos" (VCO) kūrybinė komanda seka iš Londono kilusį Svynį, kuris kelioms savaitėms apsigyveno Vilniuje ir vos atvykęs ėmėsi senų įpročių - dar nežinomoje kirpykloje ėmė skusti (ir ne tik) miesto vyrus...
VCO dėkoja pirmosiomis Svynio aukomis sutikusiems tapti Vilniaus barzdyloms. Specialiai šiai akcijai susirinkę vyrai energingai dalyvavo fotosesijoje, o "bohemiečiai" džiaugiasi dėl sutapusio laiko: pasirodo, lapkritis – barzdų auginimo mėnuo, taigi pavyko užfiksuoti barzdylas su „brandžiomis“ jų puošmenomis.
Kol VCO toliau ieškos Svynio pėdsakų sostinėje, spektakliams jau ruošiasi šio miuziklo išsiilgę solistai: Asmik Grigorian, Dainius Stumbras, Jeronimas Milius, Lauryna Bendžiūnaitė, Rafailas Karpis, Jovita Vaškevičiūtė, Audrius Rubežius, Egidijus Dauskurdis ir Arūnas Malikėnas. Kartu su jais spektakliuose bus galima išgirsti ir maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamą Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą bei išvysti išskirtinius Juozo Statkevičiaus kurtus kostiumus.
Anglijos visuomenės aplinkoje jau daugiau nei du šimtmečius sklando pasakojimai apie demonišką kirpėją Svynį Todą, kuris šiandien vadinamas pagrindiniu serijiniu žudiku visoje istorijoje. Tačiau iki šiol netyla diskusijos, ar šis baisus žmogus ir XVIII a. pabaigos nusikaltimai buvo iš tiesų tikri. Dėl Svynio Todo nesutariama panašiai kaip dėl šimtmečiu vėliau pasirodžiusio Džeko Skerdiko. Istorija apie kerštingą kirpėją bei jo bendrininkę pyragėlių kepėją Misis Lovet nuolat traukia menininkus ir yra susilaukusi ne vienos sceninės interpretacijos ar net labai sėkmingos Timo Burtono kino ekranizacijos.
S.Sondheimo miuziklas, daugelio nuomone, - genialus muzikos kūrinys ne tik melodijų žavesio, bet ir jų paveikumo bei užkoduotų minčių prasme. Kaip yra sakiusi ir "Auksiniu scenos kryžiumi" už Misis Lovet vaidmenį apdovanota A.Grigorian, tai kūrinys apie žmonių vienas kito valgymą įvairiausiomis prasmėmis - jų negailestingą žiaurumą vienas kitam vardan akinančio keršto.