J.Mekas papasakojo, kad pastaruoju metu daugiausia laiko skiria rašymui. Rašo ir spaudai rengia antrąją savo dienoraščių dalį. „Be to dabar aš jau nefilmuoju“, - nustebino menininkas. Tačiau vėliau paaiškino, kad jis dabar jau „videografuoja“. Atvykęs į Lietuvą dar šiandien „videografavo“ prie Vilnios.
Paklaustas, ar per tą laiką, kai nebuvo Lietuvoje, kas nors pasikeitė, J.Mekas atsakė, kad lietus panašus kaip buvo. „Gal tik jo chemija pasikeitė, nes nuodijame savo žemę dėl savo pačių kvailumo“, - pastebėjo kūrėjas.
Jaunimas norėjo sužinoti ir tai, kas jį įkvepia kurti, ar yra pagrindinė jo kūrybos tema. „Aš nekuriu. Tema yra pats gyvenimas. Jis eina kaip simfonija. Mes nežinome, kur ta simfonija pasuks. Gyvenimas, dabartinė žmonija yra mano kūrybos tema. Ką „videografuosiu“ niekada nežinau iki to momento, kai nutariu, kad turiu tą gyvenimo detalę, kurioje esu, užfiksuoti. To nepasirenku racionaliai. Neplanuoju, nežinau, kas vyks kitą minutę. Mano gyvenimas yra reakcija į tai, kas vyksta“, - sakė J.Mekas.
Kauniečiams rūpėjo ir tai, ką daryti, kad taptum toks garsus kaip svečias. „Ką darai, daryk gerai“, - paprastą atsakymą išgirdo studentai.
Studentai teiravosi, ar menininkas turi naminių gyvūnų. J.Mekas prisipažino auginantis dvi kates.
Paklaustas, kokį užrašą norėtų matyti ant savo kapo, atsakė, kad tai sugalvoti patikėtų klaususiai merginai.
Jei žmogus yra viskuo nusivylęs, J.Mekas jam patartų vienam pasivaikščioti po gamtą ir pabūti su savimi.
Per susitikimą 91 metų J.Mekas taip pat prisipažino, kad grįžti gyventi į Lietuvą neplanuoja. „Turėčiau nukirsti daug šakų ir šaknų. Mano amžiuje neįmanoma spėti vėl įleisti šaknis kitur“, - sakė menininkas.
Po susitikimo galerijoje J.Mekas apsilankys Kaune įsikūrusioje „Fluxus ministerijoje“, susitiks su ten dirbančiais menininkais. Filmų
kūrėjui, amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviui Kauno „Fluxus ministerijoje“ bus suteiktas Biržų garbės piliečio
vardas.
„Fluxus ministerijoje“ J.Mekas atidarys savo ir dailininko, fotografo, tapytojo Audriaus Naujokaičio fotografijų parodą „Orvidų sodyba“. Pasak J.Meko, ši nepaprasta sodyba ne tik gali įkvėpti pasaulio kūrėjus, bet ir yra verta būti įtraukta į UNESCO Pasaulio
paveldo sąrašą. Šia paroda siekiama atkreipti Lietuvos kultūros ministerijos, Vyriausybės ir visos Lietuvos menininkų bendruomenės dėmesį į tai, kaip nesaugomas vienas iškiliausių Lietuvos ir Europos meno kūrinių.
Dar 1999 m. J.Mekas kartu su kitais Lietuvos ir pasaulio menininkais kreipėsi į šias institucijas: „Pakilkite aukščiau užu savo asmenines ambicijas ir pagerbkite darbus tų, kurie sukūrė pasaulinio lygio kūrinius, tokius kaip Orvido sodyba.“
Vilius Orvidas (1952-1992) - Lietuvos skulptorius ir pranciškonų vienuolis (Gabrielius) gyveno netoli Salantų ir sukūrė didžiulę aplinkos instaliciją, kurią įvardijo kaip „dvasinį centrą”, visiems žinomą kaip Orvidų sodybą. V. Orvidas, padedamas bičiulių ir bendraminčių, rinko sodyboje masyvius akmenis, iš kurių kaldino kryžius, skulptūras, įvairius statinius.
Iš karto po viešnagės Kaune J.Mekas išvyks į Rusiją, Sankt Peterburgą, kur bus atidaryta „Fluxus“ judėjimui skirta paroda.
J.Mekas yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, įvertintas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi, gausybe tarptautinių kino, literatūros ir kultūros apdovanojimų.
Filmininkas vienas pirmųjų pasaulyje išplėtojo dokumentinio kino dienoraščio žanrą.
J. Meko kūryba ir veikla padarė didelę įtaką pasaulio kultūros ir kino istorijai bei šiuolaikinei raidai.