„Ministras Šarūnas Birutis nori padėkoti režisieriui R.Mullanui už jo dėmesį ir darbą Lietuvos kultūrai, M.K.Čiurlionio vardo garsinimą ir apgailestauja, kad, užuot pasidžiaugę ir palinkėję šiam filmui sėkmės, stengiamės ieškoti neigiamų šio filmo kūrimo momentų“, - sakoma ministerijos laiške.
Anot jo, M.K.Čiurlionio vardui garsinti skiriama nemažai valstybės lėšų: valstybė remia menininko darbų parodas Lietuvoje ir užsienyje, M.K.Čiurlionio muzikos festivalius, leidinius. Tačiau pripažįstama, jog stinga Lietuvos istoriją, kultūrą, reikšmingas istorines asmenybes pristatančio kino. Š.Birutis tai trečiadienį aptarė su Lietuvos kino centro direktoriumi Rolandu Kvietkausku.
„Ministro nuomone, šiandien trūksta filmų, kuriuose atsispindėtų Lietuvos istorija, kultūra ir reikšmingos Lietuvai istorinės asmenybės, t.y. tai, kuo mes, lietuviai, galime didžiuotis ir kas skatina patriotizmą. Tuo labiau kad artėja 2018 metai, kada minėsime savo valstybės nepriklausomybės 100-metį“, - nurodo ministerija.
Artimiausiu metu pasitarus su R.Kvietkausku, kino bendruomene, Lietuvos kultūros ir meno taryba žadama numatyti aiškius valstybės siekius šioje srityje ir tai užfiksuoti strateginiuose dokumentuose.
Režisierius R.Mullanas antradienį pareiškė nesuprantantis Lietuvos ministerijos, politikų ir biurokratų: „Mane nuvylė, kad
Kultūros ministerija nepadėjo“.
Filmas „Laiškai Sofijai“ - vienas iš dviejų R.Mullano Lietuvoje jau sukurtų filmų. Režisierius jau pastatė dar vieną juostą - pasakojimą apie holokaustą „Gitel“, kurio pirmoji peržiūra vyks ketvirtadienį. Jeigu leis finansai, jis taip pat ketina Lietuvoje kurti trečią vaidybinį ilgametražį filmą - dramą apie 1991 metų įvykius.