Šiemet nemažai dėmesio bus skirta istorinei lietuvių savimonei. Šiuolaikinei Lietuvos tapatybei svarbius visuomenės ir
istorijos santykius pranešimuose aptars filosofas Alvydas Jokubaitis, kultūros istorikas Darius Kuolys. Šia tema diskutuos istorikai Egidijus Aleksandravičius, Jūratė Kiaupienė, Edmundas Rimša, Kastytis Antanaitis. Apie karą, pokarį ir literatūrą, filosofo Leonido Donskio šnekinami, kalbės rašytojai Sigitas Parulskis ir Antanas Šileika.
Filosofui Algiui Mickūnui moderuojant bus svarstoma, kokią visuomenę šiandien kuria Lietuvos švietimas. Šia tema pranešimus skaitys švietimo ekspertai Ričardas Ališauskas ir Lilija Duoblienė, savo įžvalgomis dalysis literatūrologas ir vadovėlių leidėjas Saulius Žukas, mokykloje dirbantys jaunieji intelektualai Gediminas Milašius, Gabrielė Characiejienė, Elena Sakalauskaitė, Vytautas Miežys.
Lenkijos švietimo pertvarką pristatys buvęs Lenkijos švietimo ministras Miroslawas Sawickis. Atskira Šarūno Liekio moderuojama diskusija bus skirta Lietuvos lenkų lūkesčiams: joje dalyvaus Seimo narys Jaroslavas Narkevičius ir istorikas
Jaroslavas Vabalis.
Filosofai Gintautas Mažeikis, Algis Mickūnas, orientalistai Audrius Beinorius ir Josephas Pilotta, rašytojas, Lenkijos PEN centro prezidentas Adamas Pomorskis nagrinės Vakarų ryšius su Rytų civilizacijomis, mėgins atsakyti į klausimą - ar
Orientas nuvylė? Apie žmonių sukurtas „baisiai stebuklingas mašinas“ pranešimus skaitys fizikai Algirdas Avižienis ir Dominykas Vizbaras. Estų rašytojas ir kultūrologas Reinas Raudas svarstys, kas ką valdo – mes mašinas, ar mašinos mus.
Pačios "Santaros-Šviesos" kintančią tapatybę ir veiklos gaires aptars filosofai Arūnas Sverdiolas, L. Donskis, istorikas
E. Aleksandravičius. Apie šiuolaikinę lietuvių literatūrą ir jos skaitymus, filosofei Jūratei Baranovai moderuojant,
įžvalgomis dalysis literatūrologė Jūratė Čerškutė, eseistas Ernestas Parulskis, viešnia iš Vokietijos Claudia Sinnig.
Suvažiavime vyks ir tradicinis poezijos vakaras. Jame šiais metais dalyvaus Daiva Čepauskaitė, Marius Burokas, Ilzė Butkutė ir Lidija Šimkutė.
„Santara-Šviesa“, būdama neformali organizacija, jungia įvairaus amžiaus Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus,
akademinį jaunimą. Jos konferencijose keliami ir svarstomi Lietuvai aktualūs politikos, kultūros, visuomeninio gyvenimo klausimai .
1954 metais JAV lietuvių studentų sukurta organizacija „Santara“ kartu su akademinio jaunimo sąjūdžiu „Šviesa“ pradėjo rengti liberalaus jaunimo suvažiavimus išeivijoje. Organizacija siekė „suburti tautiniai demokratinio nusistatymo lietuvius studentus aktyvioje kovoje dėl laisvės“, „stiprinti lietuvių akademikų tautinį sąmoningumą“, „organizuoti lietuvių studentijos kovą prieš komunizmą, kaip totalinį žmogaus pavergėją“, „statyti gaires išlaisvintos Lietuvos ūkiniam, socialiniam, kultūriniam ir politiniam atkūrimui“.
Nuo 1993-iųjų „Santaros-Šviesos“ suvažiavimai kasmet vyksta ir Lietuvoje.