Šis legendinis kūrėjas Vienoje gerai žinomas ir vertinamas. 2008 m. Austrijos federalinis prezidentas prezidentas Heinzas Fischeris įteikė Jonui Mekui aukščiausią šios šalies mokslo ir meno sričių apdovanojimą ir pabrėžė jo įtakos svarbą daugeliui garsių Austrijos vaizduojamojo meno ir eksperimentinės kinematografijos kūrėjų. Todėl visai nenuostabu, kad po parodų atidarymo tokiose prestižinėse Europos meno erdvėse kaip George’o Pompidou šiuolaikinio meno centre Paryžiuje, „Serpentine“ galerijoje Londone ir Britų kino institute prieš Kalėdas 90-ąjį jubiliejų atšventęs J. Mekas buvo pagerbtas ir kultūros tradicijomis garsėjančioje Vienoje, su kuria šį iškilų kūrėją sieja daug gražių prisiminimų. Austrijoje gyvena ir nemažai jo gerų draugų.
Šia proga menininko bičiulio Peterio Kubelkos įkurtame Austrijos filmų muziejuje balandžio 5–29 dienomis buvo parodyta per 40 J. Meko filmų. Išskirtinio publikos dėmesio sulaukė balandžio 6-ąją rodytas filmas „Reminiscences of Journey to Lithuania“. Jam pasibaigus šioje juostoje įamžintas P. Kubelka kalbino J. Meką. Bilietai į šį renginį buvo išgraibstyti iš anksto. Dviejų bendraminčių ir avangardinio filmo krikštatėvių pokalbis pritraukė daug garsių Austrijos kino meno draugų, kritikų ir žiniasklaidos atstovų.
Balandžio 8 d. galerijoje „Krinzinger Projekte“ buvo atidaryta J. Meko kūrybos paroda „I lift my glass of wine to you, Vienna Friends“. Joje eksponuojami vaizdo darbai, fotografijos, menininko bičiulių portretai: P. Kubelkos, Hermanno Nitscho ir 2010-aisiais anapilin išėjusio architekto Raimundo Abrahamo. Kino portretai, kurių pora net šešių valandų ilgumo, surinkti iš praėjusių 40 metų laikotarpio, kada gyvavo ši draugystė.
Į atidarymą susirinkusi publika aplodismentais palydėjo jaudinantį J. Meko ir Austrijos vaizduojamojo meno milžino, šios šalies nacionalinės premijos laureato H. Nitscho susitikimą. Sunkiai tramdydamas jaudulį H. Nitschas dalijosi prisiminimais apie draugystę su J. Meku, jo svarią bičiulišką pagalbą tuomet dar mažai žinomam ir mažai kam suprantamam šiam Austrijos konceptualiojo meno atstovui, pastaraisiais dešimtmečiais susilaukusiam didžiulio pripažinimo savo šalyje ir užsienyje.
Per parodos atidarymą žurnalistas, kritikas, lietuvių literatūros skleidėjas vokiškai kalbančiose šalyse Cornelius Hellis pristatė J. Meko literatūrinę kūrybą ir Claudios Sinnig į vokiečių kalbą išverstą poezijos rinktinę „Semeniškių idilės/ Alt ist Dieses, unser sprechen“. Gausiai susirinkusiai publikai iš šios lietuviškai ir vokiškai išleistos knygos J. Mekas perskaitė pirmąją Semeniškių idilę.
Iki gegužės 5 d. trukusioje parodoje lankytojai galėjo išvysti nemažai naujų, niekur nerodytų, specialiai šiam apsilankymui Vienoje sukurtų darbų. J. Meko kūrybos paroda buvo įtraukta į Vienoje gegužės 3–5 dienomis vykusio Ilgojo galerijų savaitgalio programą.
Synema filmų ir medijų draugija išleido J. Meko kūrybos antologiją „Bastūnas su kino kamera“ . Šiam leidiniui straipsnius ir esė apie J. Meką parengė meno ir kultūros pasaulyje gerai žinomi asmenys Hansas Ulrichas Obristas, P. Kubelka, Pipas Chodorovas ir kt. Literatūros kritikas ir vertėjas C. Hellis parengė straipsnį apie J. Meko literatūrinę kūrybą, jos poetiškumo atspindį kino mene.