Vaizduodamas atstumtojo ar gyvenimo bei istorijos vingiuose pasimetusio žmogaus būseną, autorius kuria paradoksalias situacijas, nevengdamas ironijos, alegorijos ar net mistikos elementų. Kūriniuose netrūksta tautosakos ir romantikos paralelių. Atidesnis skaitytojas užtiks ir faktų iš žinomų žmonių biografijų.
„Ši knyga radosi netyčia, jos rašyti neplanavau. Tačiau tai, ką suradau rinkdamas tautosaką, negalėjau nepateikti skaitytojams“, - tvirtino L. Inis.
Iš Skuodo į Kauną 1972 metais atvykęs L. Inis tapo žurnalo „Nemunas“ vyriausiuoju redaktoriumi. Juo dirbo iki 1990 metų.
Kaunietis yra išleidęs apie 40 apybraižų, eseistikos, apysakų, interviu, eilėraščių, pasakų knygų, ne mažiau kūrinių išvertęs iš įvairių kalbų į lietuvių.
Žinomiausios L. Inio knygos - „Esu pats sau paslaptis“, „Esu toks, koks esu“ ir „Gyvenimas - kaip paukščio skrydis“, kuriose pristatyta daugiau šimto Kauno menininkų.
Linksmų ir graudžių nutikimų netrūksta knygoje apie prieškario Kauną „Hamletas baltomis pirštinėmis“, nors pačiam
autoriui labiausiai rūpi psichologiniai kūrybos niuansai.
L. Inio knygų skaitytojai atpažįsta rašytojo braižą iš dinamiško spalvingo pasakojimo, elegantiškos žinojimo ir fantazijos dermės, kurią aptinkame romanuose, apysakose, novelėse.
Pro L. Inio akis nepastebėtas nepraslysta įdomesni faktai. Tuo galima įsitikinti perskaičius dvidešimt penkias vizijas ir vieną
dramą „Septynių demonų išvarymų diena“ apie Lietuvoje gyvenusius įvairių šalių menininkus, mokslininkus, amatininkus. Išmonė, romantiška nuotaika, vizijos ir laiko dulkės gražiai sugula į vientisus, emocinės įtampos kupinus pasakojimus.
Savo autobiografijoje jubiliatas rašo: „Nėra didesnio stebuklo Žemėje už knygą. Kas nepatyrė jos buriančios jėgos, tas nepatyrė tikros laimės.“
Jubiliato vakare dalyvavo žinomi Kauno rašytojai, poetai, žurnalistai, dailininkai, muziejininkai.
Publikai buvo skaitomos ištraukos iš L. Inio knygų, koncertavo Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorės Sabinos Martinaitytės dainavimo klasės studentai.