Savitai susiklosčiusioje britų kultūroje B. Brittenui tenka išskirtinė vieta. Po XVII a. gyvenusio „britų Orfėjo“ Purcello tėvynainiai mini „britų Britteną“, kūrusį trimis šimtmečiais vėliau ir atgaivinusį anglų muzikos šlovę po ilgai trukusio sąstingio. Glaudžiai susijęs su klasikinėmis tradicijomis, bet nevengęs ir naujovių kompozitorius žavi dramaturgo išmone, muzikos išraiškingumu, melodingumu ir labiausiai išgarsėjo savo operomis ir dainų ciklais.
Keturių dalių Koncertas fortepijonui yra vienintelis B. Britteno parašytas koncertas šiam instrumentui. Jis buvo sukurtas 1938 m., tais pačiais metais atliktas Promenadų koncertų cikle, solo partiją skambino pats B. Brittenas – puikus koncertuojantis pianistas. 1945 m. kūrinį jis redagavo ir įterpė naują trečią dalį. Tai bravūriško stiliaus kompozicija, apie kurią autorius tiek tepasakė: „Tai paprastas ir aiškios formos kūrinys“.
Koncertą atliksianti pianistė N. Trul yra Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos absolventė, jos dėstytojai – garsiausi rusų pianizmo meistrai J. Zakas, M. Voskresenskis, T. Kravčenko. Itin sėkmingą atlikėjos karjerą pianistė pradėjo 1983 m., kai laimėjo tarptautinį pianistų konkursą Belgrade. Tačiau bene didžiausia N. Trul sėkmė – 1986 m. tarptautiniame P. Čaikovskio pianistų konkurse pelnytas sidabro medalis. Po jos pasirodymo ilgai netilo susižavėjusių klausytojų ir muzikos kritikų kalbos apie konkursantės interpretuotą Igorio Stravinskio siuitą „Petruška“. Dar vienas svarbus N. Trul įvertinimas – Didysis prizas fortepijono meistrų konkurse 1993 m. Monte Karle – varžytuvėse, kuriose dalyvauti gali tik tarptautinių konkursų nugalėtojai.
N. Trul koncertavo su Los Andželo, Japonijos filharmonijų, Monte Karlo, Londono, Diuseldorfo „Tonhalle“ simfoniniais orkestrais, svarbiausiais Rusijos kolektyvais, bendradarbiavo su dirigentais R. Frubecku de Burgos, R. Leppardu, J. B. Pommieriu, E. Klasu, G. Roždestvenskiu, V. Sinaiskiu, J. Temirkanovu. N. Trul repertuare – daugiau kaip 50 fortepijoninių koncertų, tarp jų bene svarbiausią vietą užima Piotro Čaikovskio Pirmasis koncertas, pianistės atliktas daugiau kaip šimtą kartų įvairiose pasaulio salėse.
Pianistės diskografijoje – kompaktinės plokštelės, kuriose įgrota Sergejaus Prokofjevo, Fryderyko Chopino, Franzo Schuberto muzika. N. Trul ne tik koncertuoja, bet kviečiama dėstyti JAV, Japonijoje, Italijoje, Vokietijoje ir Pietų Amerikoje, ji yra Maskvos konservatorijos ir Komo muzikos akademijos (Italija) profesorė.