Tai bene vienintelė tokio pobūdžio knyga Lietuvoje, kur ne šiaip aptarinėjamas etiketas ir geros manieros, bet jie pateikiami kaip sudėtingesnės visumos – diplomatinės veiklos elementai. Tad šią knygą galima būtų vadinti glaustu diplomatijos technikos ir jos istorijos vadovėliu.
Renginyje dalyvaus knygos vertėja, buvusi Lietuvos Respublikos ambasadorė Estijoje, Turkijoje, Suomijoje ir kitose šalyse Halina Kobeckaitė, ambasadoriai Rasa Kairienė ir Evaldas Ignatavičius, renginį sustyguos žurnalistas Ginas Dabašinskas. (Penktadienį, vasario 22 d., 18 val., Litexpo 5.5 salė.)
Ilgąjį penktadienį "Vaga" užbaigs prisimindama legendinį lietuvių kino režisierių Almantą Grikevičių ir drauge su visu būriu lietuviško kino ir šio unikalaus kūrėjo gerbėjų suks įdomiausius jo gyvenimo bei kūrybos kadrus: apžvelgs lietuvių kinematografijos raidą sovietmečio epochoje ir galbūt naujai išvys ją kūrusių asmenybių – A. Grikevičiaus bendrakeleivių, draugų ir kolegų - portretus.
Ilgai ir skrupulingai autorių Aurimo Švedo ir Linos Kaminskaitės-Jančorienės dėliotos, knygos dailininko Tomo Mrazausko apipavidalintos knygos „Epizodai paskutiniam filmui. Režisierius Almantas Grikevičius“ sutiktuvėse dalyvaus jos autoriai, režisieriai Kristijonas Vildžiūnas ir Audrius Stonys, o renginio pliaukšę valdys teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis. (Pentadienį, vasario 22 d., 19 val., Litexpo 5.2 salė.)
Trečiosios Knygų mugės dienos, šeštadienio, popietę leidykla "Vaga" siūlys praleisti diskutuojant lyg ir specifine – koučingo – bet kartu ir bendražmogiška – asmenybės tobulėjimo – tema. Nuolatinė abejonė yra pirmas žingsnis savęs ugdymo link, o atsakymų į įvairiausius klausimus paieška – esminė smalsaus ir ambicingo žmogaus, siekiančio keistis ir keisti, savybė. Visus, kam įdomi pasaulyje jau gerai žinoma, o Lietuvoje dar tik pirmus dešimtmečius skaičiuojanti profesionali koučingo praktika, interaktyvaus pokalbio kviečia knygos „Koučingo technikos: praktiški patarimai, kaip padėti augti ir tobulėti kitiems“ autorius, akredituotas asmeninio ugdymo specialistas Tomas Misiukonis.
Renginyje taip pat dalyvaus bendrovės „OVC Consulting“ direktorius Paulius Avižinis, organizacijų konsultavimo ir mokymų ekspertė, psichologė-psichoterapeutė Mirolanda Trakumaitė. (Šeštadienį, vasario 23 d., 14 val., Litexpo 3.2 salė.)
Jau antrus metus savo skaitytojų mugėje lauks žurnalistas, filmų kūrėjas Rimas Bružas. Pernai triukšmingai pristatęs motociklizmo istoriją Lietuvoje, šiemet jis kviečia į santūresnę (jei pavyks) diskusiją – dokumentinių istorinių apybraižų-interviu knygos „Tauta be valstybės: Valstybės kelias“, parengtos dokumentinių televizijos filmų ciklo pagrindu, pristatymą.
Knygoje nagrinėjamos istoriškumo ribų, istorinės sąmonės susikūrimo, istorinės tiesos problematikos, istorijos suvokimo, mitų susiformavimo, istorijos politizavimo temos; atskleidžiama XIX a. ir XX a. pirmojo ketvirčio Lietuvos istorija ir lietuvių tautos raida nuo tada, kai jau galima kalbėti apie tautą, iki tada, kai tauta sukūrė valstybę ir įsitvirtino tarptautinėje arenoje. Renginyje dalyvaus Rimas Bružas, istorikai Algirdas Jakubčionis, Egidijus Aleksandravičius. (Šeštadienį, vasario 23 d., 15 val., Litexpo 5.5 salė.)
Nekasdienių pasimatymų dieną, šeštadienį, į vakarinį pasimatymą pakvies Marcelijaus Martinaičio Kukutis – sąvoka, kuri kadaise buvo tapusi tarsi bendrine: visuotinai cituota, lyg ir suokalbiška, jaukia. Trečiojoje „Kukučio baladžių“ laidoje – 10 naujų eilėraščių, kurie, kaip ir senajame knygos leidime, suskamba dialogu su subtiliąja Algimanto Švėgždos grafika.
Tikriausiai būtų sunku įsivaizduoti autentiškesnį lietuvišką kūrinį nei M. Martinaičio „Kukučio baladės“. Ir sunku būtų rasti darnesnį menininkų duetą, nei M. Martinaičio poezija ir A. Švėgždos „Kukučio ciklas“. Apie Kukučio fenomeną renginyje kalbėsis poetas, Nacionalinės premijos laureatas M. Martinaitis, literatūrologas, Nacionalinės premijos laureatas Kęstutis Nastopka, poetas, literatūrologas Rimantas Kmita. (Šeštadienį, vasario 23 d., 19 val., Litexpo 5.2 salė.)