Daugiau nei keturis dešimtmečius trunkančia karjera pasigirti galinti Dee Dee Bridgewater draugystę su Lietuvos publika užmezgė 2005-aisiais. Jos koncertas tą sykį vyko sausakimšoje Nacionalinio dramos teatro salėje, o jam pasibaigus atlikėjai ne sykį teko sugrįžti į sceną biso. Jausmingą dainininkės pasirodymą gerbėjai iki šiol mini kaip vieną įspūdingiausių džiazo koncertų per nepriklausomos Lietuvos istoriją. Šįsyk atlikėja į Lietuvos sostinę atvyks su savo kvintetu – pristatydama naują programą, kurios premjera įvyks 2013-ųjų pradžioje.
Dainininkės kolekcijoje – trys „Grammy“ statulėlės, iš viso šioje apdovanojimų ceremonijoje ji buvo nominuota dešimt kartų. Pastarajį sykį atlikėja į „Grammy“sceną kilo pernai – kai jos įrašas „Eleanora Fagan (1915–1959): To Billie with Love“ buvo pripažintas geriausiu metų džiazo vokalo albumu.
Džiazo trimitininko šeimoje gimusi būsimoji žvaigždė klubuose dainuoti pradėjo, būdama šešiolikos. „Tuo metu man nelabai rūpėjo džiazas. Buvau jauna, mėgau roką ir ritmenbliuzą“, - prisimena atlikėja. Įstojusi į universitetą, mergina prisijungė prie jo džiazo orkestro, su kuriuo ne tik išmaišė Jungtines Valstijas, bet ir dar 1969-aisiais pagal kultūros mainų programą pasirodė šešiuose Sovietų Sąjungos miestuose.
Visa širdimi atsidėti profesionalios džiazo vokalistės karjerai merginą paskatino jos pirmasis vyras – trimitininkas Cecilis Bridgewateris, kurio pavardę scenoje dainininkė iki šiol nešioja. Su sutuoktiniu persikrausčiusi į Niujorką, Dee Dee tapo trimitininko Thado Joneso ir būgnininko Melo Lewiso suburto garsaus orkestro soliste. Dainininkės talentas greitai padarė įspūdį patyrusiems džiazo meistrams – netrukus bendradarbiauti ją jau kvietė Dizzy Gillespie, Sonny Rollinsas, Dexteris Gordonas ir kitos šio žanro žvaigždės.
Pirmąjį solinį albumą „Afro Blue“ atlikėja išleido dar 1974-aisiais. Nors dainininkę gyrė džiazo spauda, ji netrukus pasuko į muzikinio teatro pasaulį ir čia pasiekė didelių aukštumų – buvo apdovanota itin garbingu „Tony“ apdovanojimu už vaidmenį Brodvėjaus miuzikle „Ozo šalies burtininkas“. 1986-aisiais dainininkė buvo nominuota ne mažiau prestižiniam Laurence'o Olivier apdovanojimui – už pagrindinį vaidmenį muzikiniame spektaklyje „Lady Day“, paremtame legendinės džiazo atlikėjos Billie Holiday gyvenimo istorija. Beje, prie Billie temos atlikėja sugrįžo po 24 metų - „Grammy“ pelniusiame albume „Eleanora Fagan (1915–1959): To Billie with Love“ skamba būtent šios vokalistės repertuaro kūriniai.
Teatro elementai iki šiol išlieka svarbi Dee Dee Bridgewater pasirodymų dalis – koncertuose ji visada energingai bendrauja su publika, nevengdama humoro ir stebėtino atvirumo. Vis dėlto 1989-aisiais atlikėja sugrįžo prie džiazo – ir greitai įsitvirtino šio žanro elite.
„Jos balsas – lyg medus. Bet Dee Dee – tikra chameleonė, keičianti spalvas tiesiog prieš žiūrovų akis. Vieną sekundę jos balsas primena nevaldomą juoką, kitą – kūdikio verksmą“, - susižavėjęs rašė dienraščio „The New York Times“ kritikas.
Dainininkę išskėstomis rankomis priėmė visi svarbiausi džiazo festivaliai – nuo „Montreux“ Šveicarijoje iki Olandijoje rengiamo „North Sea“. Išskirtinis Dee Dee bruožas – drąsa savaip interpretuoti aukso raidėmis muzikos istorijoje įrašytus kūrinius. Be to, kiekvienas jos įrašas – vis kitoks.
Pirmuosius du „Grammy“ jai pelnė albumas „Dear Ella“, kuriuo dainininkė atidavė pagarbą garsiajai džiazo primadonai Ellai Fitzgerald. Albume „This Is New“ Dee Dee įamžino vokiečių kompozitoriaus Kurto Weillio kūrybą, romantiškoje programoje „J'ai Deux Amours“ - populiarias prancūzų dainas, o diske „Red Earth“ skambėjo Afrikos ritmų įkvėpta muzika.
Dainininkės talentas žavi įvairių žanrų muzikantus. Dee Dee Bridgewater koncertavo su garsiausiais džiazo pianistais Herbie Hancocku ir Chicku Corea, dainavo duetu su Ray Charlesu ir grupės „Simply Red“ vokalistu Micku Hucknallu. Įrašyti albumus jai padeda Jamesas Carteris, Christianas McBride'as ir kiti artistai, kurie nuolat figūruoja geidžiamiausių džiazo profesionalų sąrašuose.
„Džiazo pasaulyje aš esu dainavusi su visais, kurie turi didelį vardą“, - nesikuklina dainininkė. Tačiau atlikėja nevengia ir šiuolaikinės muzikos - 2004-aisiais šokių aikštelėse išpopuliarėjo daina „Into The Soul“, kurią Dee Dee įrašė su italų „nu jazz“ grupe „Gabin“.
Atlikėja lieka ištikima laisvei ir savarankiškumui, kuriuo garsėja visą savo karjerą. Ji pati prodiusuoja savo albumus, du dešimtmečius veda radijo laidą, prieš keletą metų nusiskuto galvą plikai, o koncertuose pasakoja anekdotus apie tris buvusius savo vyrus – ir nepamiršta juokais pasiteirauti, ar kas iš susirinkusiųjų nenorėtų tapti ketvirtuoju.
Paryžiuje ir Las Vegase gyvenanti atlikėja turi dvi dukteris ir sūnų. Vyriausioji dukra Tulani dirba motinos vadybininke, jaunėlė China Moses – populiari dainininkė ir Prancūzijos TV laidų vedėja.
Pernai geriausių savo įrašytų meilės dainų rinkinį „Midnight Sun“ išleidusi vokalistė šiuo metu ruošia naują intriguojantį muzikinį projektą, kurio detales ketina atskleisti artimiausiu metu.
Nuo 104 litų kainuojančius bilietus į sostinės Kongresų rūmuose vyksiantį Dee Dee Bridgewater koncertą jau galima įsigyti visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt.
Dee Dee Bridgewater koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „BDG Music“. Gruodžio 15 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose „BDG Music“ surengs Vienos Johanno Strausso festivalio orkestro koncertus, gruodžio 18 dieną ten pat – Lenkijos styginių ir humoro virtuozų „MozART Group“ šou, gruodžio 30-ąją Vilniaus Pramogų arenoje – ugningą Balkanų muzikos žvaigždės Gorano Bregovičiaus pasirodymą. Kitų metų koncertų kalendoriuje – sausį Klaipėdoje ir Vilniuje vyksiantys atlikėjos Jelenos Vaengos koncertai, kovo 8-ąją Vilniaus Pramogų arenoje rengiamas grupės „Mašina vremeni“ pasirodymas, birželio 4-ąją – legendinio gitaristo Erico Claptono jubiliejaus koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje, o liepos 27-ąją - grupės „Depeche Mode“ šou Vingio parke.
Dee Dee Bridgewater atliekama daina „Lady Sings The Blues“: