Mažeikių muziejus atidaro modernią baltų genčių istorijos parodą

2011 m. gruodžio 14 d. 10:26
ELTA ir lrytas.lt inf.
Mažeikių muziejuje ketvirtadienį atidaroma ekspozicija „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“. Šia proga muziejuje vyks senajai kuršių, žiemgalių ir žemaičių istorijai skirta konferencija, kurioje pranešimus skaitys Lietuvos ir Latvijos mokslininkai.
Daugiau nuotraukų (1)
Į parodos atidarymą pakviesti aukščiausi Lietuvos ir Latvijos valstybių politikai, ambasadoriai, žymiausi abiejų šalių kultūros ir meno atstovai, istorikai.
Šiuolaikinį interaktyvų meninį ir mokslinį projektą „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ įgyvendina Vilniaus dailės akademijos mokslininkai, dailininkai, dizaineriai kartu su Mažeikių muziejumi.
Projektas skirtas Lietuvos ir Latvijos teritorijose gyvenusių senųjų baltų genčių - kuršių, žiemgalių ir žemaičių - kurios dalyvavo formuojant Lietuvos ir Latvijos valstybes, istorijai, kultūros paveldui pažinti.
Visų Lietuvos muziejinių ekspozicijų kontekste šis projektas išsiskiria moderniu dizainu, interaktyvios multimedijos ir videomedžiagos panaudojimu, puikios poligrafinės kokybės leidiniais lietuvių, latvių ir anglų kalbomis, parodine atributika ir suvenyrais.
Mažeikių muziejus turi sukaupęs ypač turtingą archeologinę medžiagą iš kuršių, žiemgalių ir žemaičių regiono tyrinėtų archeologijos paminklų - piliakalnių, Zastaučių, Kukių, Kivylių, Pavirvytės kapinynų. Ekspoziciją papildo Telšių ir Ventspilio muziejų skolinti radiniai.
Eksponuojami kuršių ir žiemgalių papuošalai, kuršių, žiemgalių ir žemaičių ginklai, žiedai, taip pat unikalieji radiniai: zoomorfinės figūrėlės, gintaro dirbiniai, amuletai, kaustytas ragas ir ypač retas radinys - šalmas. Greta jų bus galima matyti šiuolaikinių juvelyrių baltiškų dirbinių interpretacijas.
Parodą papildys baltų genčių teritorijų, kuršių, žiemgalių ir žemaičių kapinynų, piliakalnių ir mūšių vietų žemėlapiai, XVII a. pradžios istoriniai žemėlapiai. Svarbus parodos elementas - palydimieji (įžanginiai) tekstai, skirti svarbiausioms kuršių, žiemgalių ir žemaičių istorijų datoms.
Dar nedažnai Lietuvos muziejuose naudojama interaktyvioji ekspozicijos dalis - liečiamieji ekranai, kuriuose bus galima rasti informaciją „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ ir „Baltų menas“ temomis, baltiškų apeigų vaizdo klipus, ornamentinės sistemos atkūrimą, vizualizaciją.
Pradiniame projekto etape vyks trys edukaciniai projektai: tošies antspaudavimas ir pynimas, laiškų ant tošies rašymas baltišku šriftu, laikantis senųjų archeologinių tradicijų. Užsiėmimus ves patyrę tošies meistrai Raimonda ir Vytautas Ramanauskai, Jūratė Miliauskytė. Rengiama edukacinė programa - metalo papuošalų ir metalo archeologinių dirbinių kūryba, remiantis Mažeikių muziejuje saugomais radiniais.
Mažeikių muziejus įkurtas 1928 m., jame saugomi ir eksponuojami Žemaitijos krašto archeologijos, etnografijos ir liaudies meno rinkiniai, rengiamos mokslinės konferencijos, minėjimai, iškilių asmenų jubiliejų minėjimai, knygų pristatymai ir kt. Kiekvieną pavasarį muziejuje vyksta tradicinės Vilniaus dailės akademijos meno dienos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.