Sėkmingas verslas ir kitas turtas, kurį mirdamas paliko garsus verslininkas, mecenatas Raimondas Karpavičius, tapo aršios kovos taikiniu. Prieš kelerius metus prasidėjusios grumtynės vis dar tęsiasi, o paslaptimis apipinta istorija toliau kelia aistras.
Lietuvoje ir kitose šalyse įmones įkūrusio verslininko turto vertė siekė apie šimtą dvidešimt milijonų eurų. Jis buvo žinomas ir kaip sporto, kultūros, Bažnyčios mecenatas, turėjęs dar daug ambicingų planų.
Bet viskas netikėtai pasikeitė, kai milijonierių užklupo sunki liga. Su 61 metų R.Karpavičiumi negalėjo susisiekti draugai, verslo bendražygiai, o prie palatos sukosi jauna moteris ir apsaugininkas, kuris neįleido artimųjų.
Likus keliems mėnesiams iki verslininko mirties buvo patvirtintas jo testamentas, kuriame buvo įrašyta, kad iš vienintelio sūnaus yra atimta paveldėjimo teisė. Anūkų, kuriuos turtuolis mylėjo, vardai testamente nebuvo paminėti.
Pirmoji žmona Audronė Karpavičienė, su kuria jis keturis dešimtmečius gyveno po vienu stogu, kartu pradėjo verslą ir buvo sudaręs bažnytinę santuoką, buvo palikta be skatiko ir išvaryta iš išpuoselėtų namų. Nuo jos nusisuko ir įtakingi politikai, kurie anksčiau noriai naudojosi turtingos šeimos svetingumu.
Kova dėl žinomo verslininko turto prasidėjo, kai jo dienos jau buvo suskaičiuotos. Tada į Tenerifės salą buvo nuvykęs buvęs prokuroras ir aukšti policijos pareigūnai, kurie bandė perimti prabangią vilą. Būsto, kuriame yra baseinas ir svečiams įrengti patogūs apartamentai, vertė siekia keturis milijonus eurų. Iš vilos terasos atsiveria kerintis vaizdas į Atlanto vandenyną.
Nors vilos šturmą sužlugdė skubiai atvykę ispanai pareigūnai, grumtynės dėl turto nesibaigė. Po R.Karpavičiaus mirties užvirė toks aršus mūšis, kokio iki tol Lietuvoje turbūt dar nebuvo.
Apie kovą dėl šimtamilijoninio palikimo dienraštyje „Lietuvos rytas“ paskelbti išskirtiniai žurnalistiniai tyrimai iš pareigų išvertė aukštus policijos pareigūnus, atskleidė įtakingų politikų ir kunigų dviveidiškumą, teistų šešėlinių ir kitų apsukrių veikėjų klastą, o kartu privertė suabejoti, ar sunkios ligos alinamas verslininkas testamentą pasirašė laisva valia, nespaudžiamas kitų žmonių.
Daugiau kaip trejus metus rašydama apie skandalingus kovos dėl palikimo užkulisius „Lietuvos ryto“ tyrimų skyriaus žurnalistė Rasa Karmazaitė sulaukė ir didelio skaitytojų palaikymo, ir grėsmingų reikalavimų, juodu ant balto surašytų nurodymų, kad nedrįstų straipsniuose minėti tam tikrų pavardžių, liautųsi kišusi nosį, kur nereikia. Ji buvo spaudžiama atskleisti savo šaltinius, nors juos saugoti – šventa žurnalisto pareiga.
Eidama į varginančias apklausas, mindama teismų slenksčius tyrimų autorė atkakliai gynė žurnalisto teisę skelbti tiesą, kad ir kokia nepatogi ji būtų įtakingiems, kerštingiems veikėjams.
Ši paslapčių, klastos, veidmainystės ir slaptų aistrų kupina milijonieriaus gyvenimo drama įkvėpė „Lietuvos ryto“ žurnalistę sukurti įtempto siužeto trilerį, kuris skaitytojus įtrauks į detektyvinių mįslių verpetą, o kartu paakins susimąstyti, ar jų pačių turtas ir būsimas palikimas yra apsaugoti.
Knygoje narpliojamos sėkmingą verslo imperiją sukūrusio milijonieriaus Rimo Kerpos lemties paslaptys. Turtuolis turėjo viską – galią, įtakingų draugų, prabangius namus, šeimą. Bet netikėtai jam smogė liga, o šalia atsirado paslaptinga moteris.
Daug metų sunkiai kauptas šimtamilijoninis turtas pradėjo slysti iš šeimos rankų, o milijonieriui mirus atsirado skandalingas testamentas.
Kai tyrimų skyriaus žurnalistei Gabrielei Dangei dienraščio vadovas patikėjo aiškintis verslininko mirties ir palikimo paslaptis, nuvykusi į Tenerifę ji sužinojo, kad į įtartiną istoriją yra įsipainioję aukšti Lietuvos pareigūnai. Tačiau žurnalistė troško sužinoti visą tiesą, todėl tai buvo tik neįtikėtinai klastingą kovą dėl milijonų atskleidusio tyrimo pradžia.