Teigiama, kad šiuos po žeme nusidriekusius rūsius XIX a. antroje pusėje (ir vėl atrastus tik 2002-aisiais) statė prancūzų inžinieriai ir vokiečių darbininkai, o virš jų esanti geležinkelio stotis buvo labai svarbi anuometinės Rusijos imperijos logistikos vieta. Čia įrengtuose puošniuose rūmuose apsistodavo, o vėliau į Prūsiją vykdavo ir caro Nikolajaus II-ojo šeima.
Vis dėlto bene didžiausi iki šiol išlikę požemiai Lietuvoje slepia mįsles – nėra vieningos nuomonės, kokia buvo jų paskirtis. Galbūt užgriuvusios ar užmūrytos vietos vedė į gretimus kaimus, gal net – kitapus pasienio, į anuometinę Prūsiją?
Įkvėpti šių klausimų, renginio organizatoriai dalyvius kvies svarstyti, kaip šiandienos pasaulyje suvokiame ribų (miesto / regiono / valstybės / kūrinio) sąvoką, ar literatūrą galime traktuoti kaip tarpininkę tarp skirtybių, stotį, kurioje susitinka skirtingos kultūros, prieštaringos nuomonės ir autentiškos asmeninės istorijos.
Skaitymuose dalyvaus rašytojai: Vaiva Grainytė, Narius Kairys, Jonas Kalinauskas, Titas Laucius, Lukas Miknevičius, Vidas Morkūnas, Daina Opolskaitė, Enrika Striogaitė, Rimas Užgiris, Tadas Zaronskis, Justina Žvirblytė; muzikinę atmosferą kurs smuikininkė, šiuolaikinės muzikos atlikėja Lora Kmieliauskaitė; parodą eksponuos menininkė Gabrielė Vingraitė.