Ceremonijoje kalbėjęs kultūros viceministras dr. Romas Jarockis pabrėžė, kad Cz.Miłoszas yra mums svarbus ne tik savo pasaulinio garso kūryba, bet ir vienijančiu lietuvių ir lenkų tautas pilietiškumu.
„Savo kūryba ir gyvenimo pozicija Česlovas Milošas daug nuveikė skatindamas puoselėti kaimyniškus lietuvių ir lenkų santykius. Tai yra didžiulė dovana ir lenkams, ir lietuviams, kad šioje žemėje išaugo ypatinga literatūros asmenybė, suvienijanti tautas ir kultūras. Tarsi laiptai, kurie veda į viršukalnę, iš kur atsiveria pasaulio horizontai“, – kalbėjo kultūros viceministras.
R.Jarockis priminė Cz.Miłoszo žodžius, pasakytus 1992 m. Kaune, priimant Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro regalijas: „Stovėdamas šičia, priešais jus, negaliu nutylėti tų užduočių, kurias esu sau skyręs kaip lenkų poetui. Viena iš jų – pastangos, kad dvi šalis skiriantys konfliktai nuslinktų į praeitį, ir įsivyrautų geri kaimyniški santykiai...“
2011 m. minint Cz.Miłoszo (1911–2004) šimtąsias gimimo metines, Vilniaus miesto savivaldybė laiptus, nuo kurių atsiveria nuostabi Vilniaus Užupio rajono panorama, pavadino Cz.Miłoszo vardu, tačiau iki šiol čia nebuvo jokio tai žyminčio ženklo. Skulptorius Jonas Gencevičius iškėlė originalią idėją – ant laiptų iškalti poeto eilių lietuvių ir lenkų kalbomis. Projekto architektas – Tauras Budzys.
Projektą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, kiti rėmėjai.
Iš Lietuvos kilusio Nobelio premijos laureato atminimo įamžinimas Vilniuje yra pirmas didesnis Cz.Miłoszo atminimui skirtas ženklas viešoje miesto, kuriame poetas gyveno, studijavo ir dirbo, o vėliau ne kartą lankėsi, erdvėje.