Vilniaus knygų mugė – vienas svarbiausių Lietuvos kultūrinio gyvenimo riboženklių, savotiški visų kuriančių ir skaitančių žmonių Naujieji metai. Tad užverdami vienos mugės duris jau žinome ne tik kada susitiksime, bet ir apie ką kalbėsime, kuo džiaugsimės ir ko ieškosime ateinančiais metais.
Šių metų besibaigiančios mugės tema – „Personažas ieško autoriaus“, o ankstesniais metais organizatoriai kvietė dėmesį atkreipti į laiko patikrintas, klasikines knygas, taip pat paauglių ir vaikų literatūrą, nenušaunamą detektyvo žanrą, skaitymo kultūrą apskritai.
Nuo 2000 m. rengiama Vilniaus knygų mugė – pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse.
Mugės dalyviai – leidyklos, knygų prekybininkai, užsienio šalių kolektyviniai stendai, mokslo institutai, aukštųjų mokyklų leidybos centrai, visuomeninės organizacijos, kultūros centrai, žiniasklaidos priemonės, muziejai, galerijos, kt.
Pagrindinis mugės bruožas – plati ir aktuali kultūrinė programa, per keturias dienas pasiūlanti apie 400 įvairaus žanro renginių. Mugės metu vyksta knygų pristatymai, susitikimai su Lietuvos ir užsienio rašytojais, veikia meno parodos, kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“, diskusijų klubas, įrengiamos televizijos ir radijo studijos, vyksta filmų peržiūros Knygos kino salėje, poezijos skaitymai Literatų svetainėje, koncertai bei pasirodymai Muzikos salėje, šurmuliuoja visada gyvas bukinistų pasažas, kuriame parduodamos senų ir retesnių leidimų knygos, garso įrašai.