Tai įdomios formos romanas, perskirtas pusiau. Viena romano dalis pateikta viršuje, o kita dalis – apačioje. Kodėl?
„Esu rašęs eilėraščių ciklą, kurį pavadinau „Skaityti bėgant“. Aidas Marčėnas pabandė ir pasakė, kad labai nepatogu. Nežinau, ar iš tiesų bandė. O kodėl perskyriau romaną perpus. „Todėl, kad toks buvo autoriaus sumanymas“, – nesismulkino S.Parulskis.
Toks romano padalinimas, pasak S.Parulskio, panašus į žmogaus gyvenimą. Apačioje pateikta savotiška atminties saugykla. Į ją galima bet kada sugrįžti ar užsukti skaitant viršutinę dalį, kuri yra gan sklandi, pilna nuotykių. Tas šokinėjimas turėtų sukurti įdomių patirčių.
„Kas atsitinka senstant? Eini ir imi galvoti, kuriam čia laike gyveni. Vakar prie šviesoforo sustojau ir pradėjau galvoti, ką vakar galvojau, ką užvakar galvojau apie savo močiutę. Tai beprotybė. Gali sprogti galva. Tai išrašyti labai sunku. Aš pabandžiau“, – kalbėjo S.Parulskis.
Kaip atėjo personažai – kas ko ieškojo? „Personažai niekad neieško jokių autorių, visada autorius ieško personažų. Įsivaizduokite: beldžias kažkas į namus, atidarai, išgirsti pasisveikinimą ir žodžius: „Jūs autorius? Ar ieškote personažo?“ Nesąmonė“, – kalbėjo S.Parulskis.
„Man svarbiausia, kad būtų kuo mažesnis disonansas tarp to, ką parašiau, ir to, ką paskui skaitau. Jei negaliu pakęsti rezultato, negaliu duoti skaitytojui tokio teksto. Drožiu, dailinu, aistrinu, kol tekstą pamėgstu arba kol jį išmetu“, – atskleidė S.Parulskis, prisipažinęs, kad šį romaną jam buvo smagu rašyti.
Romanas gana kūniškas, jame daug sekso scenų. S.Parulskis mugėje prisipažino, kad jam įtakos padarė ir rašant klausyta muzika. Tarkim, „Tiger Lillies“ daina apie žmogų, kuris įsimylėjo žirafą. „Kai ji užaugo, žmogui ėmė nepavykti pasiekti savo geismo objekto, kuris atsidūrė kažkur danguje. Man taip patiko“, – kalbėjo S.Parulskis. Jis teigė, kad visos sekso scenos romane yra pagrįstos ir būtinos.
Kodėl reikia perskaityti šį romaną? „Todėl, kad jį parašė mylimas autorius“, – sakė S.Parulskis.
Interviu su Sigitu Parulskiu skaitykite čia.