Lietuvoje B.Tonkinas viešėjo net penkias dienas – tai, anot Tarptautinių kultūros programų centro projektų skyriaus vadovės Rūtos Statulevičiūtės-Kaučikienės, išskirtinė pagarba tiek mūsų šaliai, tiek kultūrai.
Per penkias viešnagės dienas B.Tonkinas susipažino ne tik su lietuvių literatūra, kalba, šiandieniniais meno ir kultūros procesais bei kūrėjais, bet ir su pačiu Vilniumi, esminiais XX amžiaus Lietuvos istorijos lūžiais.
„2018 m. Lietuva drauge su Latvija ir Estija, viešnios teisėmis, planuoja dalyvauti Londono knygų mugėje, – pasakojo R.Statulevičiūtė-Kaučikienė. – Tad savo ruožtu pradedame ieškoti draugų tarp britų žurnalistų ir leidėjų. Manau, kad kiekvienas toks vizitas – galimos gražios draugystės pradžia.“
B.Tonkinas vaikščiojo po Vilnių su Andriumi Tapinu, susipažino su Vilniaus universiteto bibliotekomis, auditorijomis ir kitokiais slaptais VU užkaboriais. Viename jų – Alfredo Binderio kambaryje – popiečio arbata buvo derinama kalbantis apie šiuolaikinę Lietuvos literatūrą – pašnekesyje dalyvavo Gabrielė Gailiūtė, rašytojas Marius Burokas, TKPC projektų vadovė Kotryna Pranckūnaitė, vertėjas Jayde‘as Willas ir LR kultūros atašė Didžiojoje Britanijoje Rita Valiukonytė.
Svečias apsilankė Druskininkų poetinio rudens skaitymuose Vilniuje, kartu su rašytoju Mariumi Ivaškevičiumi – Genocido aukų muziejuje, susipažino su rašytojais Giedra Radvilavičiūte, Artūru Valioniu, kultūros žurnalistu Ryčiu Zemkausku, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentu, poetu Kornelijumi Plateliu ir kitais Lietuvos menininkais.
B.Tonkinas rašo apie šiuolaikinę literatūrą, retkarčiais apžvelgia politines aktualijas. Kembridžo universitete jis studijavo britų ir prancūzų literatūrą, dalyvauja literatūros vertimų vertinimo komisijų darbe, taip pat buvo „Booker“, „Whitbread biography“ apdovanojimų, „Commonwealth Writers“ ir Davido Coheno prizų už gyvenimo pasiekimus literatūroje komisijų narys. B.Tonkinas atsakingas ir už „The Independent“ užsienio literatūros prizą, teikiamą geriausių vertimų į anglų kalbą autoriams.