Būtent tuo metu, mūšyje prie Tutoros (1620 m.) ir Chotyno kare (1621 m.) mūsų ainiai užkirto kelią tolimesniems turkų ir totorių žygiams į Europą. Istorinė šių įvykių reikšmė neginčijama. Tačiau autorės tikslas kitas – parodyti, kad jokia, net ir pati iškiliausia pergalė, morališkai nepateisina sužlugdytų likimų.
Pagrindinė romano gija – Žolkievskių šeimos likimas, kurios laimę ir ateitį sugriovė karai. Skaudi romano veikėjos Žolkievskio žmonos Reginos patirtis, artimųjų ir draugų netektis, prarastas tikslas ir pirma laiko užgesęs gyvenimo džiaugsmas atskleidžia ne tik asmeninį, bet ir visos epochos tragizmą.
Autorė autentiškai aprašo įvykių vietas, romane atgyja mūšių batalijos, žmonių tarpusavio santykiai, draugystės ir meilės peripetijos, žavi kažkada buvę prabangūs, bet šiandien griūvantys, Žolkievskių rūmai. Tarsi nebylūs praeities liudininkai jie iki šiolei stūkso nedideliame Ukrainos Žovkvos miestelyje netoli Lvovo.
Valentina Zeitler yra išleidusi istorinį romaną „Karalienė Bona“, kelias politologines ir publicistines knygas: „Austrija-ryškiausios politinės vaivorykštės spalvos“, Populistai... ateina ir išeina?!“ ir „Nebyli siena“.