Tuo galima įsitikinti, pasižiūrėjus naują romano ekranizaciją (režisierius Andy Muschietti), kurios pirmoji dalis pasirodė kino ekranuose praėjusį rudenį, taip pat yra išleista DVD formatu. Ji sukėlė tikrą furorą ir uždirbo per tris mėnesius beveik 700 mln JAV dolerių, kai filmo bidžetas buvo 35 mln.
Didelės sėkmės sulaukė ir ekranizaciją įkvepęs S.Kingo romanas, pasirodęs 1986-aisiais. Tais pačiais metais jis tapo geriausiai parduodama JAV knyga, po metų pelnė „British Fantasy Award“ bei kitų garbingų apdovanojimų nominacijas, 1990-aisiais buvo pirmą kartą ekranizuotas televizijoje.
„It“ gvildena S.Kingo kūrybai būdingas atminties galios, vaikystės traumų bei jų poveikio tolesniam gyvenimui, už mažo miestelio ramaus fasado glūdinčio blogio bei pasiaukojamos kovos su juo temas.
Klounas Penivaisas romane ir filme yra blogio įsikūnijimas. Rašytojo vaizduojamą Derio miestelį apsėdęs blogis gali įgyti bet kurį pavidalą, bet įsikūnija būtent į klouną, kad lengviau priviliotų savo aukas. Jas monstras įveikia jų pačių baimėmis ir fobijomis. Dėl to miestelyje dingsta vaikai.
„It“ herojus paauglys Bilas, ieškodamas dingusio mažojo broliuko, kartu su dar šešiais draugais įsipainioja į keistų, nepaaiškinamų ir siaubingų įvykių voratinklį, kurį mezga kraupusis Penivaisas (švedų aktorius Billas Skarsgårdas). Septyniukė sužino, jog klounas Deryje siaučia jau šimtus metų, bet pasiryžta stoti į lemtingą dvikovą su blogio įsikūnijimu ir savo pačių baimėmis.
Ar ne ironiška, kad solidarizuodamiesi su savo vedliu ir kiti valstiečių partijos nariai susikūrė klouno Penivaiso įvaizdį ir paskleidė jį socialiniuose tinkluose?