„Bolševikai padarė siaubingą dalyką, jie ištrynė iš mūsų atminties mūsų kultūrinį paveldą, visa tai, kas buvo šviesiausia ir gražiausia, be kita ko ir baudžiavą. Atstatyti tiesą – mūsų užduotis“, – sakė režisierius.
N.Michalkovas priminė ir rusų valstiečių dvasingumą bei „tvirtos rankos“ meilę.
„Bolševikų dėka, daugelis dabar galvoja, kad baudžiava Rusijoje buvo panaši į vergiją Amerikoje. Tačiau tai toli gražu ne taip. Tai nebuvo vergo ir šeimininko santykiai, greičiau tėvo ir sūnaus. Daugelis valstiečių nenorėjo jokios laisvės.
Taip, kartais žemvaldys mušdavo valstietį, tačiau lygiai taip pat, kaip tėvas muša savo nepaklusnų vaiką“, – tikino N.Michalkovas.
Režisierius taip pat paaiškino esą tikrąją baudžiavos esmę ir jos reikšmę tautai.
„O kas buvo baudžiava? Tai patriotizmas, įtvirtintas dokumentuose. Žmogus buvo susijęs su motina žeme ne tik dvasiškai, bet ir teisiškai. Baudžiava – tai tautos išmintis, tai keturi šimtai mūsų istorijos. Ir dabar, kai man siūlo išbraukti tai iš istorijos, aš klausiu – broliai, nejau manote, kad mūsų protėviai buvo kvaili?“, – dėstė režisierius.
N.Michalkovas taip pat pasidžiaugė, kad šiuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas taip pat laikosi tvirtos rankos politikos.