„Oskarų“ ceremonijoje liejosi ašaros, sąmojis ir šūkiai

2015 m. vasario 23 d. 15:13
BNS, AFP ir lrytas.lt inf.
„Du meksikiečiai iš eilės. Manyčiau, tai įtartina. Galbūt kitais metais vyriausybė įves imigracijos suvaržymus“, – juokavo meksikietis Alejandro Gonzalezo Inarritu, sekmadienį atsiimdamas geriausio režisieriaus „Oskarą“ už favoritu tapusį filmą „Žmogus-paukštis“ (Birdman).
Daugiau nuotraukų (1)
Mat pernai geriausiu režisieriumi „Oskarų“ iškilmėse buvo pripažintas Alfonso Cuarono už „Gravitaciją“ (Gravity), o šiemet „Žmogus-paukštis“ laimėjo net keturis svarbius „Oskarus“ . Savo statulėlę A.G. Inarritu dedikavo tėvynainiams, linkėjo jiems palankaus vėjo Jungtinėse Valstijose.
Beje, tą vakarą „Dolby" teatre buvo dar vienas laimingas meksikiečių menininkas: operatorius Emmanuelis Lubezki tapo pirmuoju žmogumi, dvejus metus iš eilės laimėjusiu „Oskarus“ už geriausią kinematografiją. Pernai jis laimėjo už darbą „Gravitacijoje“, o šiemet – už „Žmogų-paukštį“.
Duodamas interviu užkulisiuose apie savo filmą A.G. Inarritu tryško euforija: „Baimė yra gyvenimo prezervatyvas ... Padariau tai be (jo). Tai buvo tikra. Tai buvo tikras mylėjimasis“.
Pimieji aktorių „Oskarai“
Šmaikščiai pakalbėjo ir Julianne Moore, gavusi geriausios aktorės prizą už Alzheimeriu sergančios profesorės vaidmenį juostoje „ Vis dar Elis“ (Still Alice).
„Perskaičiau straipsnį, kuriame buvo sakoma, kad „Oskaro“ laimėjimas gali prailginti gyvenimą penkeriais metais. Jei tai tiesa, tikrai norėčiau padėkoti (Kino meno ir mokslo) akademijai, nes mano vyras yra jaunesnis už mane“, – juokavo penktą kartą nominuota „Oskarui“ ir pirmą kartą jį gavusi J.Moore.
Pirmą kartą statulėles gavo ir kiti trys „Oskarais“ sekmadienį pagerbti aktoriai – Eddie Redmayne'as (geriausio aktoriaus prizas už už astrofiziko Stepheno Hawkingo vaidmenį filme „Visko teorija“), Patricia Arquette (geriausia antrojo plano aktorė už vaidmenį „Vaikystėje“) ir Jonathanas Kimble'as Simmonsas (geriausias antro plano aktorius už darbą „Atkirtyje“).
E.Redmayne'as atsiimdamas statulėlę tikino: „Esu laimingas, laimingas žmogus. Tai priklauso visiems pasaulio žmonėms, kovojantiems su ALS (amiotrofine lateraline skleroze)“.
Iš ceremonijos tikėjosi daugiau
Turbūt didžiausią nusivylimą patyrė filmo „Vaikystė“ (Boyhood) komanda. Vadintas rimtu pretendentu į geriausio filmo „Oskarą“ kūrinys gavo tik vieną statulėlę, kurią atsiėmė P.Arquette.
Balsavimo teisę turintys Kino meno ir mokslo akademijos nariaipasirinko „Žmogų-paukštį“, atspindintį paties Holivudo dvasią, egocentrizmą, pripažinimo troškimą, o ne natūralumą ir kantrybę aukštinančią „Vaikystę“.
Clinto Eastwoodo finansinės sėkmės sulaukęs hitas – drama apie Irako karą „Amerikiečių snaiperis" taip pat turėjo tenkintis tik vienu prizu už geriausią garso montažą. Visi aštuoni geriausio filmo kategorijoje nominuoti filmai gavo vieną ar kitą apdovanojimą.
Geriausio filmo kategorijoje nominuota „Selma“ apie kovos už pilietines teises simboliu tapusį Martiną Lutherį Kingą jaunesnįjį taip pat neatnešė sėkmės britų aktoriui Davidui Oyelowo ir režisierei Avai DuVernay. Juosta gavo tik geriausios originalios dainos „Oskarą“ už „Glory“.
Tačiau ryškiausios kino žvaigždės atsistojo ir salė kėlė ovacijas, kai dainą atliko Johnas Legendas ir Commonas. O D.Oyelowo veidu plūdo ašaros.
Mes gyvename nepakančiausioje pasaulio šalyje, – sakė atsiimdamas „Oskarą“ J.Legendas – Šiandien pataisos įstaigos kontroliuoja daugiau juodųjų vyrų nei jų buvo vergijoje 1850 metais“.
Scenoje – išpažintys ir šūkiai
Ceremonijoje nestigo aistringų politinių pareiškimų dėl moterų teisių, imigracijos, savižudybių prevencijos, rasinės lygybės.
P.Arquette, atsiimdama statulėlę, sušuko: „Mes kovojome už lygias teises. Atėjo mūsų laikas kartą ir visiems laikams įtvirtinti atlyginimų lygybę ir lygias teises moterims Jungtinėse Amerikos Valstijose“.
Pilietiškumu žybtelėjo ir režisierė Laura Poitras, kurios dokumentinė juosta „Pilietis numeris 4“ (CitizenFour) apie JAV žvalgybos paslapčių viešintoją Edwardą Snowdeną pelnė geriausio dokumentinio filmo „Oskarą“.
„Edwardo Snowdeno demaskavimai atskleidžia grėsmę ne tik mūsų privatumui, bet ir pačiai demokratijai, – kalbėjo L.Poitras. – Kai svarbiausi sprendimai, paveikiantys mus visus, priimami slapta, prarandame gebėjimą tikrinti mus valdančias jėgas“, – dėstė L.Poitras.
Visus savo padėkos kalba sužavėjo lenkų režisierius Pawelas Pawlikowskis, pelnęs Lenkijai pirmąjį geriausio užsienio filmo „Oskarą“ už „Idą“. „Tai fantastiška. Gyvenimas pilnas netikėtumų. Sukūrėme tylų, kontempliatyvų filmą apie pasitraukimą iš Pasaulio. Ir štai esame triukšmo ir dėmesi o epicentre“, – sakė P.Pawlikowskis .
Grahamas Moore'as atsiimdamas „Oskarą“ už geriausią adaptuotą scenarijų filmui „Vaizduotės žaidimas“ (The Imitation Game) netgi prisipažino, kad būdamas 16-os bandė nusižudyti, ir pridūrė: „Būkit keisti, būkit kitokie“.
Vedėjas nėrėsi iš kailio
87-osios „Oskarų“ įteikimo ceremonijos vedėjas, teatro apdovanojimų „Tony“ veteranas Neilas Patrickas Harrisas tris su pusę valandos trukusį šou pradėjo dainos ir šokio numeriu apie kino verslą, kuriame buvo ir pokštas apie tai, jog tarp nominuotųjų keturiose vaidybos kategorijose nebuvo „spalvotųjų“ aktorių.
„Šįvakar mes pagerbiame Holivudo geriausius ir balčiausius ... Atsiprašau, šviesiausius“, – aktorius bandė atrodyti sąmojingas ir jam pavyko prajuokinti „Dolby Theatre“ auditoriją.
Vienas linksmiausių vakaro momentų buvo N.P.Harriso pasirodymas scenoje su vienais apatiniais, baigiantis užkulisiuose surengtam skečui pagal vieną sceną iš „Žmogaus-paukščio“.
Tarp „Oskarų" teikėjų buvo tokios žvaigždės kaip Benas Affleckas, Scarlett Johansson , Nicole Kidman , Eddie Murphy, Liamas Neesonas , Gwyneth Paltrow , Meryl Streep ir Oprah Winfrey .
Lady Gaga įaudrino auditoriją dainų popuri iš kino filmo „Muzikos garsai“ , mininčio 50-metį, o paskui pakvietė į sceną jo žvaigždę aktorę Julie Andrews .

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.