Filmas pasakos apie garsiojo režisieriaus Sergejaus Eizenšteino, „Šarvuočio „Potiomkino“ ir kitų į kino istoriją įėjusių filmų autoriaus, gyvenimą, kūrybą, klajones. Tačiau Rusijos atstovai paprašė P.Greenaway pakeisti scenarijų. Pasak N.Borodačevo, autorius įtraukė į filmo scenarijų S.Eizenšteino asmeninio gyvenimo detalių, bylojančių apie jo netradicinę lytinę orientaciją. Jeigu P.Greenaway nesutiks keisti scenarijaus, Rusija projekte nedalyvaus.
„Nenoriu kalbėti apie tai (homoseksualumą. – Red.), bet kaip tik ši tema scenarijuje mūsų netenkina, – sakė N.Borodačevas laikraščiui „Izvestija“. – Režisierius savo ruožtu tvirtina, kad šis S.Eizenšteino gyvenimo aspektas svarbus filmui. Žinoma, reikia atsižvelgti, kad scenarijus parašytas P.Greenaway stiliumi, bet mes norime kiek kitokio filmo. Scenarijus pirmiausia turėtų tikti mūsų žiūrovams.“
Kinotyrininkas, S.Eizenšteino kūrybos specialistas Naumas Kleimanas, paklaustas, ar yra dokumentinių S.Eizenšteino homoseksualumo įrodymų, atsakė, kad tokio pobūdžio klausimais nesidomėjęs. Duomenys apie S.Eizenšteino lytinę orientaciją daugiausia pagrįsti jo artimos draugės Mari Seton memuarais. Savo prisiminimuose ji detaliai aprašė režisieriaus asmeninį gyvenimą praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje.
Šiuo metu Rusijoje galioja įstatymas, draudžiantis propaguoti netradicinę lytinę orientaciją nepilnamečiams. Už įstatymo pažeidimą numatyta bauda iki 5 tūkst. rublių piliečiams ir iki 1 mln. rublių juridiniams asmenims.
P.Grenaway – kultinis Europos režisierius. Jo karjeroje – daugybė trumpametražių bei ilgametražių kino juostų, taip pat paveikslų bei knygų. Išgarsėjo filmais „Prospero knygos“, „Dailininko kontraktas“, „Architekto pilvas“, „Skenduolių skaičiuoklė“, „Virėjas, vagis, jo žmona ir jos meilužis“, „Intymus dienoraštis“, „8 ½ moters“ , „Kolekcionieriaus Tulso Luperio lagaminai“ , „Naktinis budėjimas“.
Parengė Milda Augulytė