Per uždarymo ceremoniją Norvegijos karališkojo ordino „Už nuopelnus“ Karininko kryžiumi G.Arlickaitė apdovanota už ilgamečius nuopelnus Norvegijos kultūrai. Garbingą apdovanojimą festivalio vadovei įteikė Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje J. E. p. Dagas Malmeris Halvorsenas.
„Scanorama“ kiekvienų metų lapkričio mėnesį tampa įkvėpimo šaltiniu daugeliui Norvegijos kino kūrėjų ir yra puiki galimybė pristatyti norvegiškus filmus Lietuvoje. Miela Gražina, jūsų atsidavimas ir darbas, skleidžiant žinią apie norvegų kiną ir kultūrą Lietuvoje, yra toks svarbus, kad Jo Didenybė Karalius Haraldas nusprendė Jus apdovanoti Norvegijos Karališkuoju ordinu „Už nuopelnus“, – festivalio vadovę sveikino J. E. p. Dagas Malmeris Halvorsenas.
Šį apdovanojimą 1985 metais įsteigė Norvegijos Karaliaus Olavas V. Už reikšmingus nuopelnus Norvegijos Karalystei juo įvertinami užsieniečiai ir Norvegijos piliečiai, negyvenantys šalyje. Toks apdovanojimas Lietuvos piliečiui buvo įteiktas pirmą kartą ordino istorijoje.
Po ordino įteikimo buvo paskelbti bei apdovanoti ir konkursinės „Naujojo Baltijos kino“ programos laureatai. Šiais metais „Naujojo Baltijos kino“ programoje varžėsi 15 filmų – 5 lietuvių režisierių darbai, 8 estiški filmai ir du trumpametražiai iš Latvijos. Geriausius filmus rinko patyrusi tarptautinė komisija: žiuri pirmininkas – kino istorikas ir kritikas, vienas „Berlynalės“ programos „Jaunojo kino forumas“ įkūrėjų Ulrichas Gregoras, to paties „Jaunojo kino forumo“ viena įkūrėjų Erika Gregor, Tarptautinio Reikjaviko kino festivalio direktorė Hronna Marinosdottir ir distribucijos kompanijos „Must Käsi“ pirkimų vadovė Tiina Savi.
Geriausiu programos trumpametražiu filmu buvo pripažintas estų režisierės Evos Anu-Lauros Tuttelbergos darbas „Kitoje miško pusėje“(On the Other Side of the Woods, 2014). Animacinis filmas apie molinę lėlę kupinas šviesos, magijos ir nostalgijos. Režisierei atiteko 30 000 Lt vertės kino aparatūros nuomos paslaugos būsimam kino projektui. Šį prizą laureatei įsteigė „Vilniaus kino klasteris“.
Konkurse taip pat buvo renkamas ir geriausias lietuviškas trumpametražis filmas. Šis apdovanojimas atiteko Marijos Stonytės filmui „Kelių eismo taisyklės“. Tai filmas apie kelių ir gyvenimo taisykles, kuriame du jauni žmonės atsitiktinai susitinka traukinio kupė, bet nesugeba rasti bendros kalbos. Geriausiu lietuvišku trumpametražiu pripažintam M.Stonytės filmui įteiktas 10 000 Lt vertės piniginis prizas, kurį įsteigė audiovizualinių autorių teisių asociacija „Avaka“.
Šventinėje „Scanoramos“ uždarymo ceremonijoje buvo parodytas norvegų režisieriaus Bento Hammerio filmas „1001 gramas“, siekiantis pamatuoti, kiek sveria laimė, nusivylimas ir meilė. Šis filmas šiemet buvo Norvegijos pretendetu į „Oskaro“ apdovanojimą. Režisieriaus B.Hameris „Scanoramoje“ ne naujokas. 2003 metais festivalyje buvo rodoma jo darbų retrospektyva, o vėliau filmai „Faktotumas“ ir „Virtuvės istorijos“.
Festivalio pabaigą paskelbus Vilniuje ir Klaipėdoje, „Scanorama“ dar neatsisveikina iki kitų metų. Pirmadienį Vilniuje skelbiami populiariausių filmų kartojimai, o iki lapkričio 23 d. „Scanorama“ viešės Kaune. Lapkričio 22, 23 d. festivalis aplankys ir Šiaulius.