2022 m. balandžio mėn. Prienų rajone, miškelyje šalia Nemuno netoli Pociūnų, kasant smėlį buvo rasta metalinė dėžutė su Tauro apygardos Geležinio Vilko rinktinės, 1945–1952 m. veikusios Marijampolės ir Prienų rajonuose, dokumentais. Radinys Lietuvos ypatingąjį archyvą pasiekė tik po kelių mėnesių. Be dėmesio palikti dokumentai per tą laiką perdžiūvo ir tapo tokie trapūs, kad nuo menkiausio prisilietimo byrėjo į smulkiausius gabaliukus. Deja, bet gan didelės dalies rastų dokumentų būklė buvo tokia bloga, kad jų nepavyko restauruoti.
2023 m. birželio mėn. Kauno rajone, miškelyje netoli Rokų poligono, kasant žemę rasta artilerijos sviedinio gilzė, uždengta sutrūnijusiu mediniu dangčiu. Gilzės viduje buvo pluoštelis drėgnų, dėmėtų, spalvą pakeitusių, storu purvo sluoksniu padengtų popieriaus lapų. Atlikus apžiūrą buvo nustatyta, kad tai Tauro apygardos Žalgirio rinktinės, 1945–1952 m. veikusios Suvalkijoje ir Kauno rajone, dokumentai.
Blogos fizinės būklės Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentai buvo sudėti į šaldiklį, kur laukė restauravimo pradžios. Lietuvos kultūros tarybai 2024 m. skyrus finansavimą, iki tol šaldiklyje laikytus Lietuvos partizanų dokumentus, restauravo Lietuvos centrinio valstybės archyvo restauratoriai.
Restauruoti dokumentai bus saugomi Lietuvos ypatingajame archyve. Sutvarkius ir aprašius dokumentus, jie bus suskaitmeninti ir paskelbti interneto svetainėje „Lietuvos partizanų dokumentų elektroninis archyvas“ (https://epartizanai.archyvai.lt/), kur skelbiami skaitmeniniai Lietuvos ypatingajame archyve, kitose atminties institucijose ir privačiose kolekcijose saugomų Lietuvos partizanų dokumentų vaizdai.
Kaip dokumentai atrodė iki ir po restauravimo galima pamatyti Lietuvos ypatingojo archyvo interneto svetainėje https://lya.archyvai.lrv.lt/lt/naujienos/lietuvos-partizanu-dokumentai-daugiau-kaip-70-metu-isbuve-po-zeme/ arba paskyroje Facebook socialiniame tinkle https://www.facebook.com/lietuvosypatingasisarchyvas/.