Sekmadienis – paskutinė Gotikos epocha alsuojanti koklių parodos diena. Šios epochos krosnių kokliai – bene puošniausia išlikusi didžiųjų kunigaikščių Vilniaus rezidencijos interjero detalė. Sveikų ar geresnės būklės krosnių iki mūsų dienų neišliko ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Kaip ir kitur, Vilniaus pilyje jos nugriautos rekonstruojant ar perstatant rezidenciją, prisitaikant prie naujų madų ar dvaro poreikių.
Per Žemutinės pilies kasinėjimus archeologų rastuose daugiau nei 550 metų senumo kokliuose buvo vaizduojama valdovo ir valstybės heraldika, bažnyčios hierarchų atributai bei kilmingų giminių herbai, kokliuose atsispindi ir biblinių, mitologinių pasakojimų scenos bei jų veikėjai. Pasibaigus parodai tik keletą koklių bus galima pamatyti nuolatinėje ekspozicijoje, o kiti sugrįš į saugyklą ir greitu metu nebus taip plačiai eksponuojami. Iki balandžio 28 d. veikianti paroda – pirmoji Lietuvoje ir didžiausia tik Gotikos epochos kokliams skirta paroda.
Šį sekmadienį – paskutinė galimybė nemokamai išvysti ir išskirtinę vieno šedevro parodą – Renesanso genijaus Džovanio Belinio (Giovanni Bellini, apie 1430–1516) paveikslą „Dievo Motina su Kūdikiu“. Tai – vieno žymiausių pasaulio dailininkų darbas ir vienas vertingiausių bei brangiausių kada nors į Lietuvą atkeliavusių dailės kūrinių. Intriguojanti ir jo istorija – meno kūrinys priklausė ir garsiausiems Europos kolekcininkams, ir Tolimųjų Rytų diktatoriams. Paroda veiks iki gegužės 19 d., vėliau paveikslas grįš į Krokuvos Vavelio karališkąją pilį.
Šiuo metu Valdovų rūmų muziejuje galima susipažinti su dar dviem parodomis: vienoje iš jų –„Baltijos valstybių laisvės simboliai 1918–1940 m. Lietuva, Latvija, Estija“ – pristatomi tarpukario valstybiniai apdovanojimai: ordinai, medaliai, ordinų Grandinės, o šį ketvirtadienį Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidarytoje interaktyvioje parodoje „Sukilusieji 1863–1864 m.“ patraukliai atskleidžiamos XIX a. sukilimo dalyvių istorijos, pasakojama apie sukilimo ištakas, pradžią ir vyksmą Lenkijoje, Lietuvoje, Baltarusioje ir dalyje Ukrainos.
Kultūros ministerija Lietuvos gyventojams kartą per mėnesį dovanoja galimybę muziejus aplankyti nemokamai. Šia galimybe jau yra įpratę naudotis daugelis lankytojų. Vien praėjusiais metais tokių apsilankymų būta per 175 tūkstančius.