Laikrodžio sukimas pasaulyje egzistuoja jau daugelį metų. Pirmą sykį ši idėja nuskambėjo dar 1895 m., kai pasukti laiką pasiūlė anglų kilmės entomologas George'as Vernonas Hudsonas. Lietuvoje vasaros laikas įvestas 1981 metais. Nors 2000 m. laiko sukiojimas buvo panaikintas, tačiau 2003 m. Lietuva ir vėl pradėjo sukinėti laikrodžio rodykles kaip ir visos kitos Europos valstybės.
Pačiame Ukmergės miesto centre, ties Vytauto ir Vilniaus gatvių sankryža, ant pastato fasado 2017 m. sumontuotas laikrodis – išskirtinio dizaino ir vienintelis toks Europoje, ir, ko gero, pasaulyje. Jį suprojektavo ukmergiškis architektas Saulius Sakalis, o valandas atstojančius baltų dievų simbolius sukūrė dailininkė Nijolė Stunskaitė-Vilkė. Laikrodžio diametras – daugiau nei 4 metrai.
Laikrodis unikalus tuo, kad rodomą laiką miesto gyventojai bei svečiai gali matyti ir tamsiuoju paros metu – šviečia ne tik laikrodžio rodyklės ir baltų dievų simboliai. Laikrodžio mechanizmą per mėnesį pagamino italų meistrai, o jį į Ukmergę iš Italijos atvežė ir sumontavo pats įmonės „GB Milano“ savininkas ir vadovas, profesorius Matteo Ballardini.
M. Ballardini teigimu, šviečiančias rodykles turi tik dar vienas, Milane esantis miesto laikrodis. Kaip skelbia laikrodžio apačioje kabanti informacinė lenta: „Miesto laiką saugo dangaus, žemės, ugnies ir vandens dievybės: I – Žvaigždiklis – Šviesos dievas; II – Perkūnas – Teisingumo dievas; III – Gabija – Ugnies deivė; IV – Girinis – Girių dievas; V – Austėja – Bičių deivė; VI – Žemyna – Žemės deivė; VII – Vaižgantas – Vaisingumo dievas; VIII – Velinas – Požemių dievas; IX – Bangputys – Vėjo dievas; X – Vakarė – Išminties deivė; XI – Aušrinė – Grožio deivė; XII – Saulė – Meilės deivė.“