Senosios Lenkijos ir Lietuvos valstybės istorinė relikvija – Žygimanto Augusto gobelenų kolekcija – pasaulyje vertinama kaip išskirtinis gobelenų rinkinys dėl savo meninės vertės ir audringo likimo. Daugelis gobelenų buvo užsakyti Žygimantui Augustui reziduojant Vilniuje, o kai kurie – greičiausiai skirti jo mylimai moteriai, Barborai Radvilaitei. Kolekciją buvo pagrobusi ir daugiau nei 100 metų niokojo Rusija, XX a. pradžioje jie sugrąžinti Lenkijai. Antrojo pasaulinio karo pradžioje buvo išvežti ir nuo nacių paslėpti net Kanadoje...
Įspūdingais gobelenais Vilniuje grožėjosi ir pasaulio lyderiai: NATO viršūnių susitikimo dalyviai, Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos prezidentai ir tūkstančiai Lietuvos gyventojų bei sostinės svečių. Nuo gegužės 3 d. paroda sulaukė per 50 tūkst. lankytojų.
Šiandien į Valdovų rūmų muziejų užsuko ir Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus. Jo Ekscelencijos teigimu, Žygimanto Augusto gobelenų parodą akies krašteliu matė per Lenkijos Prezidento garbei skirtą vakarienę ir labai norėjo ateiti dar kartą – ramiai apžiūrėti, pasigėrėti. V. Adamkus prisiminė, kad Krokuvos Vavelio karališkojoje pilyje prieš daug metų jis irgi domėjosi ir apžiūrinėjo šiandien Vilniuje eksponuojamus gobelenus, bet atkreipė dėmesį, kad Lietuvos sostinėje jie atrodo daug įspūdingiau.
Pasak Prezidento V. Adamkaus, be Valdovų rūmų šiandien nei Vilniaus, nei Lietuvos nebegalima įsivaizduoti. Ir tokių parodų nebūtų, jeigu neturėtume atkurtų Valdovų rūmų. Jis gyrė turtėjančias ekspozicijas ir teigė atsimenantis dar tuščias pilkas sienas. Juokaudamas pridūrė, kad atsimena ir tai, kaip kartą, su Prezidentu Algirdu Brazausku dalyvaudamas atkūrimo svarstymuose, statybvietėje sušalo kojas.
V. Adamkus smalsiai domėjosi ir Valdovų rūmų muziejaus įsigytu Žygimanto Augusto gobelenu, apžiūrėjo Lobyne eksponuojamą Prezidentui brolių Ortizų dovanotą sidabro taurę. Po apsilankymo V. Adamkus muziejininkams nuoširdžiai palinkėjo stiprybės ir kantrybės kuriant prasmingas, Lietuvos istoriją atskleidžiančias parodas, o apsilankymą Žygimanto Augusto gobelenų parodoje apibendrino ištardamas „tiesiog žavu“.