Bavarijos princas Luitpoldas Valdovų rūmuose domėjosi giminystės ryšiais

2023 m. balandžio 12 d. 13:30
Valdovų rūmų muziejaus
Valdovų rūmų muziejuje apsilankė Bavarijos princas (kunigaikštis) Luitpoldas Ruprechtas Heinrichas (Luitpold Rupprecht Heinrich) iš Vitelsbachų (Wittelsbach) dinastijos. Bavarijos princas yra Bavarijos princo Liudviko Karlo Marijos (Ludwig Karl Maria) ir jo pusseserės Bavarijos princesės Irmingardos (Irmingard) sūnus, paskutinio Bavarijos karaliaus Liudviko III (Ludwig III) anūkas. 
Daugiau nuotraukų (7)
Princas Luitpoldas Ruprechtas Heinrichas, atvykęs į Lietuvą, pageidavo pamatyti Valdovų rūmus. Čia jis domėjosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija ir Lietuvos valdovų ryšiais su Bavarija. Vitelsbachų giminės palikuonis prie Lietuvos valdovų genealogijos medžio aiškinosi Bavarijos ir Lietuvos valdovų giminystės istoriją. Už Bavarijos princų XV–XVIII a. buvo ištekėjusios mūsų valdovų Jogailaičių, Vazų, Sobieskių, Vetinų (Wettin) dinastijų princesės, taip pat viena kunigaikštytė Radvilaitė. 
Valdovų rūmuose 2018–2019 m. du kartus kartu su vyru lankėsi princo Luitpoldo pusseserė Gizela (Gisella) iš Vitelsbachų dinastijos, Bavarijos princesė ir Saksonijos princesė bei hercogienė, ištekėjusi už Saksonijos sosto įpėdinio – Saksonijos princo ir hercogo Aleksandro (Alexander). Princas Aleksandras gali būti formaliai laikomas ir Lenkijos bei Lietuvos sostų įpėdiniu, nes pagal 1791 m. gegužės 3 d. konstituciją Lenkiją ir Lietuvą toliau turėjo valdyti Saksonijos Vetinų dinastijos atstovai.
Luitpoldas Ruprechtas Heinrichas yra trečiasis eilėje į Bavarijos karaliaus sostą. Dabartinis Vitelsbachų giminės vadovas Bavarijos hercogas Francas (Frantz) ir jo brolis hercogas Maksas Emanuelis (Max Emanuel) neturi vyriškos lyties palikuonių. Todėl jų, kaip giminės vadovų, sosto įpėdinystė ateityje pereis 70-mečiam Luitpoldui, o po to jo pirmagimiam sūnui – Bavarijos princui Liudvikui (Ludwig).
Bavarijos kunigaikščio Luitpoldo rezidencijos yra Kaltenbergo ir Loitšteteno rūmai. Kunigaikštis yra įkūręs Kaltenbergo riterių turnyrą, jam priklauso viena iš senųjų porceliano manufaktūrų Miunchene, jis vadovauja Karaliaus Liudviko pilies alaus daryklai Kaltenberge. Kunigaikštis Luitpoldas taip pat turi daug garbės veiklų. Pavyzdžiui, jis dirba Miuncheno ir Aukštutinės Bavarijos pramonės ir prekybos rūmų užsienio prekybos komitete bei Bavarijos šeimyninių įmonių valdyboje. Taip pat kunigaikštis yra buvusio Makso Planko (Max Planck) ornitologijos instituto (dabar Makso Planko biologinio intelekto institutas) Patikėtinių tarybos pirmininkas.
Dėl pandemijos ir kitų nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių Valdovų rūmų muziejus 2020–2021 m. negalėjo surengti suplanuotos tarptautinės parodos „Lietuva ir Bavarija. Dinastinė vedybų politika ir valstybiniai ryšiai“, išleido tik „neįvykusios parodos katalogą“. Kunigaikštis Luitpoldas, gavęs dovanų šią knygą, taip pat Miuncheno universiteto bibliotekoje saugomo Lietuvos kanclerio Alberto Goštauto maldyno parodos katalogą, išreiškė norą atnaujinti šią idėją ir ateityje surengti lituanistinių vertybių parodą iš Bavarijos rinkinių Valdovų rūmų muziejuje, kad istoriniai Lietuvos ir Bavarijos ryšiai būtų suaktyvinti nūdienos Lietuvos ir Bavarijos gyventojams. Kunigaikštis su Vitelsbachų dinastija sutiko tokį projektą globoti.
giminystėLDK valdovų rūmaiprincas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.