Paaiškėjo, kad akmeninis grindinys vis dar puikios būklės.
Anot Rasų kolonijos bendruomenės pirmininkės Živilės Cibutavičienės, sovietmečiu šis kelio ruožas buvo užklotas asfaltu – nedulkantis, lygus kelias tuomet buvo prioritetas.
Visgi po kiekvienos žiemos, kelią neišvengiamai tekdavo lopyti. Šiais metais, dėl permainingų orų, duobių atsivėrė itin daug.
Betvarkant kelią, pasimatė nemažas, puikios būklės akmeninis ruožas. Bendruomenė sutarė, kad jis vertas atidengimo ir apsaugojimo. Visi džiaugiasi ne tik atgauta kultūrine vertybe, puošiančia kvartalą, bet ir pagerėsiančia kelio situacija – jo nebereikės tvarkyti kiekvieną pavasarį.
Kelininkai išlygino grindinio įgriuvas, į grindinio lygį nuleido lietaus vandens surinkimo šulinius, sutvarkė gatvės bortelius, šiandien akmeninis grindinys jau beveik sutvarkytas.
Papildomai planuojama sutvarkyti šalia esantį pėsčiųjų taką, ant jo perkelti ir dviračių takus – vaikų vežimėlius stumiantys ar dviračiais važiuojantys gyventojai čia nepatirs nepatogumų.
Rasų kolonijoje esantis pastatų kompleksas įtrauktas ir į kultūros vertybių registro sąrašą. Tai – unikalus Vilniaus priemiestis, istorinė, nedaug per laiką pakitusi miesto dalis, ypatinga urbanistiniu, archeologiniu ir architektūriniu paveldu.
Anot „Grindos“ atstovų, panašių grindinio atkarpų yra ir Senamiestyje, Žvėryne, Naujamiestyje. Jų būklė taip pat turėtų būti ganėtinai gera – sovietmRas7 koloečiu užpiltas asfaltas apsaugojo akmeninius kelius.