V.Pakarskas (1930–1995) buvo išskirtinė asmenybė Lietuvos aviacijos padangėje. Studijų metais susidomėjo sklandymu ir nuo to laiko visi jo nuveikti darbai klojo pamatus Lietuvos aviacijos gyvinimui ir tarptautiškumo auginimui. Daugelis V.Pakarsko kolegų ir bičiulių, prisimindami bendravimą su juo sako, kad Vytautui nebuvo žodžio „neįmanoma“.
„neĮMANOMA“ – būtent šis žodis įprasmina daugelį nuveiktų darbų, kurių įgyvendinimas Lietuvoje, tuo metu okupuotoje Sovietų Sąjungos, iš tiesų buvo sunkiai įsivaizduojamas. O Lietuvos aviacijos muziejaus parodoje, skirtoje V.Pakarsko gimimo metinėms paminėti, atskleidžiama, kiek daug galėjo vienas žmogus, valingai siekdamas gaivinti ir kurti lietuviškas aviacijos tradicijas.
V.Pakarskas Lietuvos aviacijoje atliko keletą skirtingų vaidmenų: buvo sklandytojas, konstruktorius, organizatorius, paveldosaugininkas, gamyklos vadovas.
Tarp iškiliausių jo darbų – transatlantinių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimtųjų sodybų Žemaitijoje išsaugojimas nuo sunaikinimo vykdant melioraciją. Atkurtos sodybos tapo dabartinio Lietuvos aviacijos muziejaus padaliniais.
Būdamas Eksperimentinės sportinės aviacijos gamyklos vadovu į tarptautinį lygį pakėlė Lietuvos sklandytuvų kūrimą ir gamybą.
Sukūrė LAK seriją su iki dabar sėkmingiausiais lietuviškos konstrukcijos sklandytuvais LAK-12. Lietuvą pavertė sportinės aviacijos gamybos ir remonto centru. Pirmasis Sovietų Sąjungoje įdiegė stiklo pluošto sklandytuvų gamybos technologiją.