Šiemet flotilės dėmesio epicentre yra vėtrungės – žvejų laivo identifikacijos ženklo, motyvas. Flotilė išsirikiavo Dangės upėje prie Rotušės.
Pasitikdamas veiklos 40-metį Lietuvos jūrų muziejus šiemet pasitinka jį gausybe renginių. Deja, juos temdo ir netekties skausmas. Šiemet „Dangės flotilė“ skirta kurėno „SüD-1“ kapitonui, Lietuvos jūrų muziejaus vyriausiajam istorikui Romaldui Adomavičiui atminti.
Portalas lrytas.lt primena, kad liepos 2 dieną R.Adomavičiaus vadovaujamas kurėnas pateko į audrą Kuršių mariose. Kapitonas nuskendo kartu su laivu.
Šiemet Dangę papuošė penkiolika apeiginiais žolynais padabintų įvairaus dydžio plokščiadugnių Kuršių marių arealo žvejų valčių ir senųjų laivų.
Flotilėje buvo trys kurėnai „Kuršis“, „Germanika“, „Šturm1“, , dvi vytinės „Jūratė“ ir „Vytautas Didysis“, trys venterinės valtys: „Rusnietis“, „Pakalnės“ ir „Juoda meška“, reisinė „Dreverna“, sielininkų valtis „Vytis“, medinė valtis „Vykintas“, irklinė valtis „Kapitonas Gikas“, dvistiebis liugeris „Drascombe“, vikingų tipo laivas „Biesas“ ir Šiaurės Europos folkbotas „Ellida“.
Kuršių marių žvejų burvaltės – kurėnai, kiudelvaltės, bradinės ir venterinės valtys – pavadinimus gavo nuo tinklų, kuriais žvejojo, tipo. Burvaltėmis vietiniai gyventojai ne tik žvejojo, bet ir gabeno gyvulius į ganyklas, šieną iš kito marių kranto pievų, vyko į pamaldas, plaukė į turgų, į pasimatymus. Laivas anuomet buvo neatsiejama gyvenimo dalis ir kainavo panašiai tiek, kiek ir namas.
Unikalių įvairių tipų plokščiadugnių kurėnų, pritaikytų sekliam marių vandeniui, iki karo pamario kaimuose buvo šimtai, bet einant Antrajam pasauliniam karui į pabaigą ir pokariu išsikėlus seniesiems žvejams kuršininkams, naujieji atsikėlę gyventojai, jų nebevertino, nestatė, tad senieji laiveliai supuvo ir tradicija išnyko.
Šeštadienį laivuose ir Dangės upės krantinėje prie jų vyks edukaciniai renginiai, bus pasakojama apie senųjų žvejų, gyvenančių aplink Kuršių marias, buitį, tradicijas ir papročius, bus galima susipažinti su įgulomis ir laivų kapitonai. Taip pat veiks kūrybinės dirbtuvės, supažindinančios su laivų statybos ir puošybos paslaptimis.