Pagal sutartį per metus turi būti parengti topografinių (geodezinių) tyrinėjimų dokumentai, atlikti geologiniai, archeologiniai, istoriniai, architektūros ir konstrukciniai tyrimai bei parengtas techninis projektas ir gautas statybą leidžiantis dokumentas.
„Atsižvelgdami į projekto svarbą tiek miestui, tiek jo bendruomenei, dar 2018 metų pabaigoje vykdėme gyventojų apklausą, kurioje dalyvavo apie 1800 žmonių. Net 91 proc. pasisakė už bokšto atstatymą. Jau atkurtos piliavietės rytinė ir šiaurinė kurtinos, bokštas būtų pirmasis vizualiai patrauklus pilies akcentas. Numatyta 47 metrų aukščio didįjį bokštą atkurti dviem etapais“, – pasakojo savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.
Pirmuoju etapu bus atkurtas bokšto siluetas, formos ir tūris projektuojant plienines konstrukcijas laikantį karkasą, kuris atkartos pilies bokšto kontūrus. Bokšte numatyta įrengti laikiną apžvalgos aikštelę, laiptus ir liftą. Antruoju etapu atsiras mūro sienos – bus atkuriamas istorinis eksterjeras, remiantis archeologiniais, istoriniais, architektūriniais, konstrukciniais tyrimais, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir gaminius.
Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė bokšto atkūrimo variantui dviem etapais. Kolegijos siūlymu buvo nuspręsta pirmąjį ir antrąjį etapus sujungti ir juos įgyvendinti vienu metu.
Pasirašytos sutarties vertė – 106 900,01 eurų su PVM.