Brėžinius Geršonas nunešė parodyti dr. Jonui Seligmanui, Izraelio Archeologinių tyrimų grupės vadovui, kuriam šis radinys buvo tikras siurprizas, apie jo egzistavimą mokslininkas nežinojo ir šiuo metu jį atidžiai nagrinėja.
Paklaustas apie netikėtą radinį, J.Seligmanas pasakė: „Manau, kad šis planas galėjo būti parengtas, kai žydų bendruomenei buvo skirtas Niujorke buvusios JOINT organizacijos grantas – 50 tūkst. dolerių pirčiai nepasiturintiems žydams statyti.
Tuomet 1904 metais sukurtas brėžinys numatė, kokia pirtis turėtų būti, ką reikėtų keisti. Ir iš tikrųjų pagal patvirtintą 1908 planą sužinome, kad pirtis buvo elektrifikuota su geromis akmeninėmis grindimis, pakeistais geležiniais balkiais ir skardos stogu, baltų koklių pečiais. 1930 metais viskas buvo aprašyta jidiš kalba, kaip iš vidaus atrodė pirtis.“
70 m ilgio ir apie 12 m pločio pirtis buvo 2 aukštų.
Dr. Jonas Seligmanas jau ne pirmus metus Didžiosios sinagogos komplekso teritorijoje Vokiečių g. 13A vykdo Vilniaus Didžiosios sinagogos ir sinagogų komplekso kiemo archeologinius tyrimus.
Didžiosios sinagogos archeologiniai tyrimai pradėti 2011 m. Tais metais lokalizuota Didžiosios sinagogos pastato vieta, 2016–2017 m. surasti žydų bendruomenei priklausiusių viešųjų pirčių pastato mūrų fragmentai ir dviejų mikvių (ritualinių baseinų) vietos.
2018 m. tikslas – toliau tyrinėti pirčių pastato liekanas ir patikslinti Didžiosios sinagogos perimetrą bei aptikti šiaurės vakarinę sieną. Tyrimai vykdomi moksliniais tikslais.
Geros valios fondas sumokėjo už surasto projekto kopijavimo paslaugas ir padėkojo savanoriui, žydų bendruomenės nariui Geršonui Taicui.