Nors remonto teko laukti gan ilgai, tačiau po rekonstrukcijos centras galės didžiuotis ne tik atnaujintomis salėmis, bet atsiras specialiai pritaikytos patalpos repeticijoms, jaunimo renginiams.
„Remonto reikėjo verkiant, nes ir patys dirbome, ir lankytojus, ir atlikėjus priėmėme nepatogiomis sąlygomis, – sakė Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė. – Miestas iki šiol neturėjo nė vieno šiuolaikiškai sutvarkyto kultūros objekto, todėl mes galėjome tik pavydžiai dairytis į kitus miestus. Labiausiai situacija pasikeitė rajonų centruose, nes juos jau pasiekė ES parama.“
2016 m. metais patvirtinus šį investicinį projektą, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų buvo gauta 2,2 milijono eurų parama. Iš Valstybės investicijų programos buvo paskirta 1,5 milijono eurų, o likusius 400 tūkstančių eurų pridės Šiaulių miesto savivaldybė.
Per dvejus metus pastatas pasikeis neatpažįstamai, nes buvo suremontuotas ne tik fasadas, bet ir visos vidaus patalpos. Šiaulių kultūros centro valdos dar labiau prasiplės, nes susigrąžintos ir anksčiau privačiam pramogų klubui nuomotos patalpos, o visas pastatas pagaliau bus pritaikytas ir neįgaliųjų poreikiams.
Daugiau 5200 kvadratinių metrų ploto triaukščiame pastate bus įrengtos repeticijų studijos mušamųjų instrumentų, roko grupėms, chorams, liaudies kolektyvams, diskotekų salės, garso įrašų studija, persirengimo kambariai, universali teatro, kamerinės muzikos salė, liftas, sanitariniai mazgai.
Didžioji 575 žiūrovus talpinanti salė pirmajame aukšte nesikeis, nes ji yra suremontuota. Tačiau trečiajame aukšte bus įrengta teatro salė su 131 vieta žiūrovams. Nemenkų pokyčių išvysime ir buvusio pramogų centro patalpose, kurias numatyta perdaryti į dvi laisvalaikio erdves. Jos bus naudojamos repeticijoms, jaunimo renginiams, kavinei.
„Džiaugiamės, kad netrukus situacija pasikeis,” – kalbėjo įstaigos vadovė.
Atnaujintas Šiaulių kultūros centras neabejotinai taps šiauliečių traukos centru, išaugs jo populiarumas. Po rekonstrukcijos trauka neabejotinai išaugs, ir ne tik dėl pagerėjusio estetinio vaizdo. Miestiečiams bus paskata aktyviau dalyvauti kultūrinėse veiklose, lankytis renginiuose, bus pagerintas ir Lietuvos, patrauklios turizmui valstybės, įvaizdis.
„Mes dabar vien šiame pastate turėjome net 15 įvairių kolektyvų, būrelių. Vietos trūko visiems, todėl šokių repeticijos, pavyzdžiui, net buvo skaidomos į keturias dalis, – pasakojo direktorė. – Akivaizdu, kad sutvarkytame pastate būsime dar patrauklesni, todėl galėsime įgyvendinti planus konkuruoti su itin įsigalėjančia prekybos centrų kultūra. Mūsų siekis – nuo ryto iki nakties atvira ir šurmuliuojanti išmanioji erdvė. Abejonių nekyla, kad tapsime gerokai patrauklesni.“
Atšventus Kalėdas, pastatas buvo visiškai užleistas statybininkams, o kultūros renginiai išsikėlė į kitas erdves.
„Per metus mes surengiame apie 1200 įvairaus masto renginių, neįskaitant miesto gimtadienio, – sakė D.Bačiulė. – Įsigijome lauko sceną, todėl dabar dažniau būsime matomi kitose erdvėse.“
Darbus planuojama baigti iki 2019 m. rugsėjo, iki tol tikimasi, kad Šiaulių miesto savivaldybė finansuos naujos garso, apšvietimo aparatūros, baldų įsigijimą.