Kultūros ministerija šiam istoriniam objektui patvirtino ES Struktūrinių fondų paramą. Iš viso Aušros vartų atnaujinimo darbams bus skirta 2,9 mln. eurų, iš jų 2,4 mln. eurų yra ESparama, valstybė prisidės per 400 tūkst. eurų. Darbai vyks 2018–2020 metais.
Planuojama atnaujinti fasado fragmentus, koplyčios langus ir langines, pagerinti vėdinimo sistemą. Taip pat bus sudaryta galimybė koplyčioje apsilankyti judėjimo negalią turintiems žmonėms.
Tvarkant koplyčią Gailestingumo Motinos paveikslą saugos specialus stiklas. Inventorizuotas Aušros vartų koplyčios lobynas – per amžius tikinčiųjų palikti maldos ženklai – votai, senoviniai liturginiai reikmenys, kol vyks atnaujinimo darbai, bus laikinai perkelti į Bažnytinio paveldo muziejų.
Dalis po šv.Teresės bažnyčia esančio rūsio bus pritaikyta piligrimų reikmėms, bažnyčioje atnaujinti vitražai, restauruota sieninė tapyba, skliautai, langai ir centrinės durys, atliekami kiti remonto darbai. Galerijoje, jungiančioje šv.Teresės bažnyčią su Aušros vartų koplyčią, bus atnaujinami vargonai ir jiems skirta patalpa. Bažnyčioje, galerijoje ir koplyčioje planuojama įrengti
bendrą vaizdo ir garso sistemą.
bendrą vaizdo ir garso sistemą.
„Bendromis Vilniaus arkivyskupijos ir Lietuvos institucijų pastangomis ne tik bus atnaujintas mums visiems brangus paveldas, bet ir sukurtos palankesnės sąlygos piligrimams ir turistams lankyti Aušros vartų šventovę. Tai padės dar plačiau paskleisti žinią apie įspūdingą paveldo objektą – Aušros vartus – ir pritrauks daugiau lankytojų į Vilnių – Gailestingumo miestą“, – pranešime cituojamas Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.
Aušros vartai – vienas svarbiausių istorinių, kultūrinių ir religinių monumentų Vilniuje, pasaulietinio ir religinio turizmo objektas, istorijos ir architektūros paminklas. Dėl Aušros vartuose įsikūrusioje Aušros vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčioje laikomo paveikslo, kuris garbinamas kaip stebuklingas, plačiai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje bei kituose kultūriškai artimuose kraštuose.