Ekspozicija išsiskiria senųjų privilegijų raštų gausa ir vaško antspaudų įvairove. Daugelyje eksponuojamų rankraštinių dokumentų lankytojai galės pamatyti išlikusį Zigmanto Vazos parašą (Sigismundus Rex).
Parodoje apžvelgiami įdomiausi Zigmanto Vazos biografijos faktai, lankytojams pristatoma XVI a. psalmė, šlovinanti jo atvykimą iš Švedijos, skiriamas dėmesys valstybės reikalų tvarkymui bei karams su Švedija, Maskva ir Turkija.
Tarp netikėčiausių eksponatų – Zigmanto Vazos pirmosios žmonos Onos Habsburgaitės atminimui skirta knyga, parašyta jos nuodėmklausio Fabiano Quadrantinus. XVII a. knygoje, kuri pasirodė dar esant gyvam Zigmantui Vazai, išspausdintas vienintelis autentiškas jo portretas.
Tai unikalus radinys, kadangi kiti žinomi Zigmanto Vazos portretai knygose yra vėlesnių laikų. Jie buvo dailininkų nuolat perpiešiami ir kartojami.
Vazų epocha Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje prasideda Zigmanto Vazos valdymu 1588 m., o baigiasi 1668 m., Jonui Kazimierui Vazai atsisakius sosto.
Zigmantas Vaza gimė Švedijoje, Gripsholmo pilyje, kur tuo metu buvo įkalinti jo tėvai: Švedijos karalius Jonas III ir Žygimanto Augusto sesuo Kotryna Jogailaitė.
Gimus Zigmantui Vazai buvo pratęsta Jogailaičių dinastija, todėl, pagerbiant jo senelį Žygimantą Senąjį ir dėdę Žygimantą Augustą, jam buvo duotas Zigmanto vardas.
Paroda veiks iki gegužės 6 d. Parodos rengėjai – kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Šulcė (kuratorė), vyriausioji bibliografė Dalia Bikauskienė ir bibliotekininkas Andrius Jurkevičius.