Meno kūrinys su keistu užrašu suintriguoja ir norisi pažvelgti, kaip atrodo už tvoros esantis sodas. Pravėrus vartus matyti, kad sode ant pavėsinės taip pat puikuojasi užrašas, jog čia gyvena mamutai, greta nupiešti šių penkių gyvūnų siluetai.
Kieme tarp klestinčių gėlių gausu įvairių mozaikos technika išmargintų skulptūrų.
Tai dviejų kūrybingų žmonių – Daivos ir Konstantino Klimavičių – namai.
D.Klimavičienė pasakojo, kad kai gimė pirmas anūkas, ji pareiškė, jog nenori būti vadinama močiute, bus mamutė. Vadinasi, Konstantinas – mamutas. Šis juokelis prigijo, ir sodyba buvo praminta mamutų kiemu.
Dabar kauniečiai turi jau tris anūkus, todėl ant stoginės ir pavaizduoti penki mamutai.
„Tai susiję ne tik su mūsų šeimos, bet ir su Rokų istorija.
T.Ivanausko zoologijos muziejuje eksponuojama būtent Rokuose surasta mamuto iltis. Vadinasi, mamutai čia tikrai gyveno“, – pasakojo Rokuose gimusi ir visą gyvenimą Kauno pakraštyje gyvenanti D.Klimavičienė.
Moteris, sugalvojanti ir įgyvendinanti įvairius kultūros projektus, mėgsta pasikapstyti ir žemėje. Ankstyvą pavasarį ji pasisėja įvairių gėlių, o orams atšilus jos jau keliauja į lauką.
Šią vasarą ypač klesti surfinijos, petunijos, fuksijos. Žydi ir įvairios daugiametės gėlės. Viename vazone auga įvairių augalų kompozicija, kurią moteris vadina Paskualės gėlynu.
„Mes su Konstantinu labai žavimės Italija ir Ispanija. Ilsėdamiesi Pietų Italijoje gyvenome name, kurio šeimininko vardas buvo Paskualė. Jo gėlyne nusiskyniau įvairių augalų šakelių, skrisdama lėktuvu namo labai saugojau, namie pasodinau į vieną vazoną.
Kokios tai gėlės – nežinau, bet džiaugiuosi, kad jos prigijo ir auga“, – kompozicijos sukūrimo istoriją atskleidė D.Klimavičienė.
Tokiu pat būdu iš įvairių šalių parsivežtų augalų kauniečių sode auga ir daugiau.
Įvairiaspalvės mozaikos – visose kiemo erdvėse
Dizaineriu maketuotoju dirbantis K.Klimavičius iš tiesų yra menininkas.
Kaunietis žavisi mozaikos technika ir kuria skulptūras, kurias paklijuoja įvairiaspalviais keramikos plytelių gabalėliais.
Skulptūros būna eksponuojamos parodose, o vėliau menininkas jas įkurdina savo namų sode. Dalis kūrinių sukurta specialiai kiemui papuošti.
Mozaikų galima užtikti visose kiemo erdvėse – ant tvoros, tarp medžių, mozaika išpuoštas ir ugniakuras, ir net pakeltų lysvių apvadai.