Kaunietis menininkas Timotiejus Norvila-Morfai vis sugalvoja idėjų, kaip papuošti miestą. Šį kartą jo žvilgsnis užkliuvo už Vytauto Didžiojo tilto, kuris Senamiestį jungia su Aleksotu.
Ant keturių tilto pilonų viršutinių dalių sovietmečiu buvo pritvirtintos plokštės, jose buvo įkomponuoti sovietinės Lietuvos herbai. 2015 metais šios plokštės buvo nuimtos.
„Besidairydamas po miestą vis ieškau netikėtų vietų, kuriose tiktų įgyvendinti vienokią ar kitokią gatvės meno idėją. Žvelgdamas į tilto pilonus supratau, kad juos tiktų papuošti Gediminaičių stulpais“, – pasakojo T.Norvila-Morfai.
Jis sukūrė vizualizacijas, kaip tiltas atrodytų, ir jas paskelbė socialiniame tinkle. Daugybė kauniečių iš karto pritarė menininko sumanymui. Kai kas net stebėjosi, kad tokia idėja iki šiol niekam nekilo ir dar neįgyvendinta.
T.Norvila sakė, kad planuoja suskaičiuoti, kiek kainuotų projektą įgyvendinti, ir ketina kreiptis į Kauno savivaldybę. Gal pavyks gauti lėšų iš programos „Kauno akcentai“.
„Manau, kad Gediminaičių stulpai turėtų būti nulieti iš metalo. Taip atrodytų solidžiau ir jie būtų ilgaamžiai. Be to, taurus metalas derėtų prie tilto, kuris yra paveldo objektas, ir visos Senamiesčio aplinkos“, – idėją komentavo menininkas.
Jis apskaičiavo, kad reikėtų sukurti 16 pano su Gediminaičių stulpais, todėl mano, kad projektą būtų gražu įgyvendinti Vasario 16-osios proga.
Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas tikino, kad T.Norvilos idėja jam taip pat patiko ir jis nemato kliūčių, kodėl ji negalėtų būti įgyvendinta.
„Kai 2015 metais plokštės su sovietiniais herbais buvo nuimtos, tos vietos buvo laikinai uždengtos skydais.
Bet, kaip žinome, šiame pasaulyje nėra nieko pastovesnio už laikinumą.
Jei tuščias plokštes pakeistų Gediminaičių stulpai, laikinumo problema taip pat būtų išspręsta“, – sakė S.Rimas.
Paveldosaugininkas mano, kad iki Vasario 16-osios projektą gali pavykti įgyvendinti.