Tradicinę labdaros akciją „Ant gerumo sparnų“ dailininkai surengė jau 26-ąjį kartą. Jūrininkų ligoninę puošia daugiau kaip 600 įvairių meno kūrinių, tarp dovanotojų yra apie 130 menininkų.
Ligoninėje – meno galerija
Menininkų ir medikų draugystė užsimezgė prieš ketvirtį amžiaus. Ką tik pastatytoje Jūrininkų ligoninėje apsilankiusią dailininkę scenografę Sofiją Kanaverskytę niūriai nuteikė tuščios koridorių ir palatų sienos. Jos iniciatyvai papuošti gydymo įstaigos patalpas klaipėdiečių dailininkų dovanotais kūriniais pritarė ir kolegos, ir menui neabejingas KJL ligoninės vadovas Jonas Sąlyga.
Jūrininkų ligoninė, kurioje sukaupta bene didžiausias Klaipėdos krašto dailės rinkinys, pusiau juokais vadinama labiausiai lankoma Lietuvos meno galerija. Tapyba, grafika, tekstilė, keramika, metalo darbai, akvarelės, mažoji skulptūra, formos plastika puošia šios gydymo įstaigos vestibiulius, koridorius, palatas, diagnostikos, gydytojų kabinetus. Ligoninės galerijoje nuolat rengiamos teminės parodos.
„Keičiasi dailininkų kartos, atsiranda nauji meno stiliai ir kryptys – tai vienaip ar kitaip atsispindi ir KJL galerijoje. Suskaičiavau, kad per tą laiką amžinybėn iškeliavo daugiau kaip dvidešimt savo kūrinius ligoninei dovanojusių menininkų“, - pasakojo akcijos „Ant gerumo sparnų“ pradininkė S.Kanaverskytė
Dailės rinkinys vis gausėja
LDS Klaipėdos skyriaus vadovė Neringa Poškutė-Jukumienė ligoninei dovanojo metalo meno kūrinį „Iki paskutinio kraujo lašo“, dailininkas Danius Drulys - skulptūrinį objektą „Praeitis“, Jonas Virbickas - marmuro ir granito figūrą „Obuoliukas“, Romualdas Inčirauskas - paveikslą „Ramus dėl aukso“.
Galeriją papildė keramikės Daivos Ložytės vazų kompoziciją „Baltų ženklai“, Petro Gintalo medalis „Ernstas Vilhelmas Berbomas“, Ingridos Mockutės-Pocienės fotografija. Gamtos grožis skleidžiasi Sauliaus Bertulio kūrinyje „Rudens lygiadienis“, Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės paveikslų diptike „Atlydys“, A.Banytės, J.Vosyliaus paveiksluose „Gruodis I“ ir „Gruodis II“, „Erškėtrožių žydėjimas“.
Marinistikos temos, pajūrio gamtos vaizdai nušvinta Tatjanos Simanaitienės („Uosto realijos“), Danutės Žalnieriūtės („Bangose“) kūryboje. Skulptorius Klaudijus Pūdymas savo kūrinyje „Nakties metamorfozė“ užfiksavo metafizišką nakties prigimtį. Klaipėdietišką tapybą atspindi Antano Garjono darbas „Nukritęs obuolys“, Ernesto Žvaigždino - „Senamiestis“, Jolantos Vitkutės - „Tiltų gatvė“ iš ciklo „Klaipėdos gimtadienis“.
Rytas Jurgelis Klaipėdos jūrininkų ligoninės galeriją praturtino net šešiais dovanotais paveikslais: „Krantas“, „Natiurmortas“, „Namelis prie jūros“, „Apšviestas medis“, „Nešantis gėlę“ ir „Du angelai“. Linkėdama visiems neprasti vilties Daiva Dašenkovienė ligoninei įteikė savo paveikslą „Šviesos pojūtis“.
S.Kanaverskytė, padėkojusi KJL personalui už darbą gydant ir slaugant ligonius, jautrumą negalių ištiktiems žmonėms, medikas perdavė savo koliažą „Aukojimas“.
Meno terapija padeda sveikti
„Kūrėjų darbai ligoninėje formuoja humanišką erdvę ir tuo pat metu atlieka eikšmingą meno terapijos funkciją – džiugina ir pacientus, ir savo pareigas atliekančius medikus. Net jei slegiami sveikatos problemų ligoniai specialiai ir neapžiūrinėja visų čia eksponuojamų meno objektų, vien jų buvimas kuria jaukumo atmosferą, sušildo, kelia nuotaiką, padeda žmonėms greičiau sveikti”, - kalbėjo J.Sąlyga.
Patys menininkai apgailestauja kad uostamiestyje iki šiol nėra dailės muziejaus, kuriame būtų eksponuojama Klaipėdos krašto menininkų kūryba. Jūrininkų ligoninės dailės galeriją jie vadina ne tik gausiausia, bet labiausiai lankoma, atvira ir demokratiška meno oaze, kurioje galima susipažinti su jų darbais.
Per akcijas „Ant gerumo sparnų“ uostamiesčio ligoninei dovanotų kūrinių rinkinys įprasmintas dviejuose KJL išleistuose albumuose: „Ars Vitae I“ ir „Ars Vitae II“.