Jis yra pagamintas iš senų autobuso jungiamųjų dalių, kurių viena yra būtent iš šalia esančio autobusų parko. Ateityje šiame parke įkūrus rekreacinę erdvę, skulptūra liks ir kaip buvusios vietos paskirties ženklas. O šiandien „Dumplės“ jau tapo šalia gyvenančių žmonių populiaria susitikimų vieta, tad ne tik atliepia istoriją, bet ir formuoja tolimesnį vietos gyvenimą.
„Galerija (AV17) pristato išskirtinai skulptūros, objekto ir instaliacijos meno kūrėjus, tad džiaugiamės stebėdami, jog pastaruoju metu Vilniaus miestas vis labiau pasipildo šiuolaikinės skulptūros kūriniais.
Žiūrovai taip pat kviečiami įsitraukti, bendrauti, diskutuoti aktualiomis temomis ir vykstančių laikinų parodų viešojoje erdvėje metu. Malonu, kad tokių profesionalių ir aktyvių menininkų, kaip Dano Aleksos, kūriniai prisideda prie modernaus, atviro ir meną vertinančio Vilniaus miesto kūrimo.“ – komentuoja galerijos (AV17) direktorė Kristina Mizgirytė–Kryžauskė.
Danas Aleksa savo skulptūra „Dumplės“ tyrinėja žmogaus santykį su miestu. Infrastruktūrų plėtra formuoja kintančią urbanistinę aplinką ir dinamišką gyvenimo būdą. Naudotos autobusų detalės, sujungtos į vientisą skulptūrinį kūną, savo organiškai išlenkta forma prisideda ir prie besikeičiančio peizažo tęstinumo. Susidėvėjęs agregatas tampa tarsi istoriniu reliktu, kuris per savo šiuolaikišką prieigą skatina permąstyti naujovių ir technologijų keičiamą kraštovaizdį ir jo santykį su gyventojais.
„Mano kūryboje išlieka tęstinumas analizuoti žmogaus ir jo aplinkos santykius. Žmonės stato miestą, savotišką dirbtinį pasaulį, tačiau pakeitus plano mastelį pasimato organiškos formos, pastebimos ir gamtoje. Kad ir kiek technologijų sukurtume, šis ryšys nenutrūksta. Pačią skulptūros formą pajutau per medžiagą ir jos natūralų norą linkti, sudarant naują peizažą. Taip ir žmonės, važiuodami autobusu, laikydamiesi už turėklo, dėl fizikinių įcentrinių jėgų patiria miesto išplanavimą. Autobusas tampa tarpininku tarp žmogaus ir jo aplinkos.“ – pasakoja Danas Aleksa.
Danas Aleksa (g. 1971) – tarpdisciplininio meno kūrėjas, dirbantis su skulptūra, objektais, performansu bei video kūriniais. Autoriaus kūryboje neretai išryškėja kasdieninių situacijų fragmentai, susiję su konkrečia vieta. Ieškodamas inspiracijos socialinės tikrovės paraštėse, pamirštose ir apleistose vietose, autorius permąsto sociokultūrines vertybes ir jų svarbą. 1997-aisiais metais baigė Vilniaus dailės akademiją, kur įgijo skulptūros magistro laipsnį. Nuo to laiko autorius yra surengęs per 15 personalinių parodų, taip pat aktyviai dalyvauja grupinėse parodose. 2012-aisiais tapo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nariu. Menininkas gyvena ir kuria Vilniuje.