Lietuvoje to dar nebuvo: ryškiausios Vakarų pasaulio ir Lietuvos meno žvaigždės – po vienu stogu

2022 m. spalio 8 d. 09:51
Lrytas.lt
Galerija
Atidarydamas XX a. ryškiausių antros pusės Vakarų pasaulio ir Lietuvos meno žvaigždžių parodą „Susitikimas, kurio nebuvo“ MO muziejus kviečia į savaitgalio kultūros festivalį – MOratoną.
Daugiau nuotraukų (25)
Spalio 8 dienos renginiai skirti geriau pažinti parodos kontekstą: lankytojai galės dalyvauti „Susitikimas, kurio nebuvo“ kuratorių paskaitose ir ekskursijose, pokalbiuose su ekonomistu Žygimantu Mauricu, visuomenininku Vladu Lašu, žurnalistu Ramūnu Zilniu bei kitais kultūros ir visuomenės atstovais, pamatyti urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokio spektaklį „Mėlyna Mėlyna“, o vakarą užbaigti grupės „Kedrostuburas“ koncerte.
Parodoje „Susitikimas, kurio nebuvo“ susitinka dviejų Europos meno muziejų – MO ir Van Abbės, įsikūrusio Eindhovene, Nyderlanduose – kolekcijų kūriniai. Andy Warholo, Yveso Kleino, Bruce'o Naumano, Gilbert & GeorgeAnselmo Kieferio, Franko Stella ir daugelio kitų į meno istoriją seniai patekusių garsenybių darbai naujoje MO muziejaus parodoje eksponuojami šalia žinomų Lietuvos kūrėjų – Augustino Savicko, Kazės Zimblytės, Marijos Teresės Rožanskaitės, Mindaugo Navako, Violetos Bubelytės, Artūro Railos ir kitų.
Tai pirmasis tokio masto susitikimas tarp Lietuvos, Vakarų Europos ir JAV menininkų bei jų kūrinių: daugelį Šaltojo karo dešimtmečių juos skyrė geležinė uždanga.
Praėjus kiek daugiau nei trisdešimčiai metų nuo karo pabaigos ši paroda siūlo atsigręžti į itin reikšmingą laikotarpį, tebedarantį įtaką šiandienos pasauliui. Jos kuratoriai – Charles Esche, Anders Kreuger, Gabrielė Radzevičiūtė,
Parodos pasakojimas seka istorinio laiko tėkme – čia eksponuojami kūriniai, kurie buvo sukurti 1955–2000 metais. Ji neatsitiktinai pradedama nuo žvilgsnio į pokario epochoje dominavusius meno judėjimus ir stilius. SSRS okupuotose valstybėse įsigalėjo socialistinis realizmas, o Vakarų pasaulyje svarbus vaidmuo atiteko JAV atsiradusiam abstrakčiajam ekspresionizmui ir konceptualizmui. Toliau parodoje skleidžiasi daugiasluoksnis pasakojimas apie tai, kaip išbalansuotoje, politinės prievartos ir įtampų kupinoje epochoje savito balso ieškojo Lietuvos, Nyderlandų ir kitų Vakarų Europos šalių menininkai. O parodą tarsi užbaigia 10-ojo dešimtmečio kūriniai, apmąstantys Šaltojo karo pabaigą ir didelių permainų laiką.
MO muziejus^InstantAndy Warholas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.