Tarp pimųjų darbų – skulptoriaus, kuratoriaus ir atstovo Lietuvai 57-ojoje Venecijos bienalėje Žilvino Landzbergo skulptūra „Palmė“, jaunosios kartos skulptorės, „ArtVilnius'16“ geriausia jaunąja menininke pripažintos Beatričės Mockevičiūtės skulptūrų serija „Asukai“ bei rašytojo ir avangardinio hiphopo kūrėjo bei atlikėjo Žygimanto Kudirkos alternatyvūs audio gidai po Paupį.
Menotyrininkės Ūlos Tornau ir kraštovaizdžio architekto Povilo Marozo kuruojamą Paupio menų kolekciją kitąmet papildys dar penki meno objektai. Jų autoriai – žinomi Lietuvos kūrėjai: šviesos menininkas Linas Kutavičius, skulptorius Donatas Jankauskas-Duonis, iliustratorė Akvilė Misevičiūtė-Magicdust ir architektas, meninių instaliacijų kūrėjas Vladas Suncovas.
Galerija po atviru dangumi – rajono gyventojams ir miestiečiams
„Viešasis menas – labai įdomus, o kartu ir problemiškas žanras. Kūriniai lauke, viešojoje erdvėje, laiko atžvilgiu turi išbūti daug ilgiau, nei galerijoje ar muziejuje, todėl svarbus jų ilgaamžiškumas. Kita vertus, skiriasi tokių meno objektų socialinė funkcija. Jie iš principo transformuoja įprastą miesto erdvę, tokiu būdu kurdami santykį su praeiviu, bendra vietos atmosfera ir istorija“, – sako kraštovaizdžio architektas P. Marozas.
„Ryškų charakterį turintys viešojo meno kūriniai tampa ne tik naujais dėmesio taškais miesto žemėlapyje, bet ir sulaukia daugiau reakcijų ir diskusijų. Paupyje pristatysime kelių kartų pripažintų Lietuvos menininkų labai skirtingus ir nevienodai drąsius darbus, kurie kvies Paupio gyventojus ir miestiečius atrasti naują santykį su jau pažįstamomis rajono erdvėmis ir pačiu menu“, – sako Paupį kuriančios „Darnu Group“ komunikacijos vadovė Justina Juršytė.
Pasak kitos projekto kuratorės Ū. Tornau, projektu siekiama aktyvuoti viešąsias Paupio erdves, paverčiant jas kultūrinės traukos objektais. Todėl menininkų atranka vyko norint Vilniaus Senamiestyje realizuoti svarbių ir labai skirtingų Lietuvos talentų idėjas, kurios būtų tvarios socialiniuose ir urbanistiniuose kontekstuose bei kalbėtų ne tik šių dienų, bet ir ateities praeiviui.
Šiuos meno kūrinius miestui ir Paupio gyventojams dovanoja rajono plėtotojai „Darnu Group“, subūrę kuratorių komandą ir jo įgyvendinimui skyrę 300 tūkst. eurų.