Senamiestyje, Nemuno gatvėje, stovintis 20A gyvenamasis namas ilgai buvo apleistas, bet kauniečiai jį neseniai atnaujino ir kreipėsi į projekto „Gyvos sienos“ organizatorius. Įgyvendinant šį projektą vieni kitus gali atrasti gyventojai, kurie nori, kad menininkai papuoštų jų pastatų fasadus, ir menininkai, turintys savų idėjų, ką ir kur mieste nupiešti.
Tą patį padarė ir viešbučio, esančio A.Mickevičiaus gatvėje, savininkai, ir Nacionalinio Kauno dramos teatro atstovai. Nelabai gražių pastatų sienų vis dar yra teatro kiemuose.
Šiuos prašymus pastebėjo komandos „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ atstovai ir nusprendė padėti kauniečiams susitikti su menininkais.
„Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Mindaugas Reinikis sakė, kad artėjant miesto gimtadieniui, kuris bus minimas gegužės 22 dieną, ant trijų miesto pastatų fasadų sumanyta įamžinti tris miesto kultūros švyturius – žurnalą „Nemunas“, Kauno miesto simfoninį orkestrą ir Kauno šokio teatrą „Aura“.
Piešinys „Aurai“ ant Nemuno gatvės namo jau baigtas. Menininkas Linas Kaziulionis pavaizdavo abstrakčią šokėjo figūrą.
„Gyventojai labai patenkinti, kad ant namo sienos atsirado prasmingas sodrių spalvų piešinys“, – pasakojo menininkas.
Nacionalinio Kauno dramos kieme, į kurį galima patekti iš Kęstučio gatvės, ant vieno pastato jau taip pat yra piešinys, skirtas žurnalui „Nemunas“. Jį kūrė Karolis Grubis. Menininkas prisipažino, kad šio leidinio nėra skaitęs.
„Dabar tekstus leidiniams gali kurti dirbtinis intelektas. Aš nupiešiau ir savotišką dirbtinį intelektą, kuris galbūt ateityje ir fotografuos“, – piešinio idėją paaiškino K.Grubis.
Piešinį ant pastato A.Mickevičiaus gatvėje, skirtą Kauno miesto simfoniniam orkestrui, dar tik pradėjo kurti Tadas Vincaitis-Plūgas.
Tikimasi, kad visi piešiniai bus baigti iki gegužės 22 dienos ir kauniečiams su įamžintų kolektyvų narių pagalba išradingai pristatyti.