Menininkas Jerzy Kędziora pristato žiūrovams balansuojančias skulptūras, kurios eksponuojamos ne parodų salėse, o atviroje erdvėje. Todėl parodą be jokios baimės galima apžiūrinėti net pandemijos įkarštyje. Parko įkūrėjas Gintaras Karosas, džiaugėsi, kad šiemet smagius pasivaikščiojimus tarp skulptūrų atranda vis daugiau tautiečių. Tarp jų – ir šeimos, ir mokinių ekskursijos.
Vos keliema mėnesiams į parką atkeliavusios lenkų kūrėjo skulptūros tarsi paneigia gravitacijos ir statikos dėsnius. Pasak menininko, jo figūros įkūnija nerealius troškimus, tokius kaip svajonė pasivaikščioti lynu ar išbandyti save visiškai kitokioje realybėje.
Kiekvienos J.Kędzioros figūros istorija – ne trumpesnė nei realaus žmogaus biografija, tiek daug kūriniuose sutalpina menininkas. Virš žiūrovų galvų kabančios figūros elgiasi panašiai kaip realūs žmonės – stebi, seka žvilgsniu, pamėgdžioja ir kartais pasišaipo.
Tykiame Europos parko meniniame kraštovaizdyje šie meno kūriniai išnyra dažnai visai netikėtai, kviečia pakelti akis, verčia susimąstyti apie balansą mūsų gyvenimuose.
Menininko parodos nuolat rengiamos įvairiose šalyse, meno kūriniai buvo eksponuoti tokiuose renginiuose kaip „Artzuid“ – Amsterdamo skulptūros bienalėje, „Personal Structures“ Venecijos bienalėje, „Art Basel“ Majamyje, meno renginiuose Taivane, JAV, Dubajuje, Abu Dabyje, Šveicarijoje ir kt. Nuolatinės menininko darbų ekspozicijos įrengtos Krokuvoje, Lurde, Berlyne, Prahoje, Roterdame. Projektą Lietuvoje finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
J.Kędzioros sukurtu įspūdingu spektakliu tarp žemės ir dangaus Europos parke galėsime džiaugtis tik iki lapkričio mėnesio. Paskui skulptūros iškeliaus į kitas šalis.
Apie Europos parką
Europos parke 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama daugiau kaip šimtas įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. Europos parkas meno kalba įprasmina geografinį Europos žemyno centrą. Tai pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje.