Retoms akimirkoms medžioti šautuvo neprireikia

2020 m. kovo 5 d. 10:04
Per pietų pertrauką kaunietis Kęstutis Obelevičius neužkandžiauja, bet traukia į medžioklę. Jis dairosi įvairių gyvūnų bei augalų, kuriuos fotografuoja.
Daugiau nuotraukų (5)
K.Obelevičius yra Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo vyresnysis botaninių kolekcijų kuratorius. Tačiau didžiausia botaniko aistra – fotografuoti.
Visai neseniai medžiodamas gerą kadrą jis nufotografavo juodąją zylę. Šie paukščiai miestuose paprastai negyvena.
„Fotografavimas man teikia malonumą. Dėl gero kadro kartais net rizikuoju sveikata ar išleidžiu santaupas, bet nuotraukos yra ir savotiška mokomoji priemonė. Žiūrėdami jas žmonės daugiau sužino apie mūsų gamtą“, – sakė K.Obelevičius.
Užfiksuoja retų paukščių
Botanikas pasakojo, kad su fotoaparatu nesiskiria jau beveik 40 metų. Kaunietis įamžina gamtos vaizdus, augalus, paukščius ir kitus gyvūnus.
„Darbe, per pietų pertraukas vaikštinėju po Botanikos sodą. Čia gyvena daug įvairių paukščių, voverių, laigo stirnos, užklysta lapės. Visus juos fotografuoti yra įdomu. Pavyzdžiui, atrodo, kad voverės tarsi pozuoja, tupi tarsi maldai susidėjusios letenas ar graužia kankorėžį. Tokios užfiksuotos akimirkos žavios“, – pasakojo botanikas.
Per pertraukėles K.Obelevičiui sode yra pavykę nufotografuoti ir įvairių paukščių. Visai neseniai įamžino juodąją zylę, prieš Naujuosius metus – juodąją meletą – didžiausią Lietuvos genį.
Parke gyvena ir naminė pelėda, o tai irgi miestuose retai įsikuriantis paukštis.
Vyksta medžioti kadrų
Laisvalaikiu K.Obelevičius važinėja po Lietuvą. Neseniai keliavo po Trakų rajoną. Pastebėjo, kad link kelio atlekia stirninai.
„Automobilį pasukau į šalikelę, palikau pagriovyje, pats puoliau pasitikti stirninų mintyse vis melsdamas, kad jie nepasuktų į šoną. Parkritęs ant kalvelės sustingau ir, o džiaugsme, stirninai lėkė tiesiog į mane ir man juos pavyko nufotografuoti. Tada apie tai, jog toks žygis gali būti pavojingas, negalvojau“, – pasakojo K.Obelevičius.
Vyras žino, kad Labanoro girioje auga labai reti Lietuvos augalai – džioveklės. Pavasarį, kai jie turėjo žydėti, kaunietis specialiai važiavo į girią, ieškojo šių augalų, kad juos nufotografuotų.
Kaišiadorių rajone gyvenantis bičiulis vis stebi, kada prie sodybų atkeliauja vilkai.
„Kai pamato jų pėdas, paskambina, kad atvažiuočiau. Aš ir lekiu. Bet vilkai mane kol kas pergudrauja“, – pasakojo vyras.
Pomėgis – švietėjiškas
Fotografijos aistruolis, paskatintas vaikų, susikūrė savo socialinio tinklo paskyrą ir nuotraukas kelią į ją.
„Vien fotografuoti ir nuotraukas laikyti kur nors kompiuteryje būtų beprasmiška. Kai fotografijas gali pamatyti daugiau žmonių, jos tampa savotiška mokomąją priemone“, – pasakojo K.Obelevičius.
Vyras dar yra ir Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas. Kai tik įkelia kokio retesnio augalo nuotraukas, kitą dieną studentai jau domisi, kokia tai veislė, ar jį galima auginti.
„To paties klausia ir kiti nuotraukas apžiūrintys žmonės. Aš mielai dalijuosi savo žiniomis. Manau, kad kauniečiai, norintys pabūti gamtoje, pamatyti įvairių augalų ar gyvūnų turi puikią vietą – Kauno marias ir jų apylinkes. Kantriai dairantis ten galima išvysti nuostabių grožybių“, – sakė K.Obelevičius.
Pamatyti retą paukštį – tikra sėkmė
Saulius Rumbutis
Ornitologas
„K.Obelevičiaus nufotografuota juodoji zylė, juodoji meleta, naminė pelėda – miškų paukščiai.
Jie įsikuria senuose spygliuočių ar mišriuose spygliuočių ir lapuočių miškuose, renkasi senus medžius, kuriuose yra uoksai.
Kadangi Kauno botanikos sode taip pat yra labai senų medžių su drevėmis, šie paukščiai gali gyventi ir toje vietovėje, nors sodą ir supa miestas.
Miesto gyventojui pamatyti tokį paukštį ir jį nufotografuoti yra tikra sėkmė.“
fotografasbotanikas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.