Kultūros paveldu paskelbta Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės sieninės tapybos freska Naujųjų Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“ šiuo metu yra suniokota.
Vietoj „Lietuvos“ kino teatro pastatytas MO muziejus suteiks galimybę įspūdingą 19 metrų kūrinio fragmentą pamatyti visiems, kurie vertina ir mėgsta šių išskirtinių Lietuvos menininkų kūrybą.
Daugeliui šis fragmentas gali priminti nebeišlikusį Vilniaus kavinės „Nykštukas“ interjerą.
B.Žilytė (g. 1930) su savo vyru A.Steponavičiumi (1927–1996) sienų tapybos darbais papuošė ne tiktai legendinę Vilniaus vaikų kavinę „Nykštukas“ (1964 m.), bet ir Valkininkų sanatoriją „Pušelė“ (1969–1972 m).
Tačiau išskirtinė freska yra suniokota ir netvarkoma.
Freskos atkūrimo darbus MO muziejuje atliko „Vilniaus galerija“, kartu dalyvaujant ir kūrinio autorei B.Žilytei.
Fragmentas atspaustas ant aliuminio kompozito plokštės.
MO muziejaus direktorę Mildą Ivanauskienę džiugina tai, kad muziejuje esantis bistro turės tokį interjerą – tai lyg simbolinis pasipriešinimas užmarščiai.
„Kai prieš porą metų kilo mintis atkurti sienų tapybą ir ją išspausdinti, negalvojau, kurį konkretų interjerą kūrinys galėtų papuošti.
Didžiausias noras buvo tik toks, kad atgimusią freską pamatytų kuo daugiau žmonių.
Tai, kad jos fragmentas rado vietą MO muziejaus interjere, labai simboliška, neįsivaizduoju geresnės vietos kūriniui, kuris tapatinamas su lietuviško modernaus meno ištakomis“, – teigė Vilniaus galerijos vadovas Audrius Klimas.
MO muziejuje sukauptą 5 tūkst. modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki pat šių dienų.