Parodoje „Random“, kurią pats autorius įvardija kaip savotišką meno projektą, tyrinėjama tikimybių galimybė virsti galutiniu rezultatu. Žmonėms įprastame gyvenime tai įvyksta metant kauliukus arba monetą, sukant ruletę, apstu kitokių interaktyvių priemonių, atsitiktinai parodančių, kas bus ir ko nebus.
Matematikų atrastus tikimybių teorijos dėsnius mėgindamas taikyti ir mene H.Riškus savo kūrybą grindžia generatyvumo principais, kur sumanytos sistemos taisyklės įtakoja ir nulemia kūrybos procesą.
Tuo pat metu autorius kūrybą atskleidžia kaip šiek tiek autonomišką, nepriklausomą nuo menininko valios bei jo pastangų vyksmą, atsitiktinumų sekos procesą.
H.Riškaus vizualiose abstrakcijose dvejetainės meno kūrinio struktūros kodas formuojamas taip, kad atsivertų kuo daugiau erdvės žiūrovų vaizduotei, universalioms interpretacijoms.
„Tikėtumo ir netikėtumo galimybė vaizduojamame mene, nepriklausomai nuo kūrybos proceso, ir yra tikrasis grožis“, - teigia tikimybių teorija susidomėjęs parodos „Random“ autorius.
Tarpdisciplininio meno atstovas H.Riškus (g. 1987) Vilniaus dailės akademijoje studijavo grafinį dizainą. Paniręs į analogines ir skaitmenines medijas menininkas savo kūriniuose siekia jungti estetiką ir chaosą.
Abstrakcijų, modelio kūrinių (koliažų, plakatų, muzikos vaizdo įrašų, gatvės, generatyvaus meno) sprendinius H.Riškus pritaiko kurdamas interjerus uždaroms ir viešosioms erdvėms.
Dar kūrybos pradžioje piešiant grafičius suformuotas išskirtinis H.Ryškaus stilius atspindi estetikos taisykles, kurių jis griežtai laikosi užpildydamas erdvę negatyviais ir pozityviais vaizdiniais - rodo iš pradinės būsenos gimstančias kitokias formas.
Klaipėdos meno galerija „si:saif“ (Daržų g. 18). H.Riškaus kūrybos paroda „Random“. Atidarymas - 2018 08 31, 18 val.