Knygą prieš pat didžiąsias metų šventes išleido „Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu. Šis albumas – tai antrasis dvitomio leidinio „Peradresuota“ tomas. 2016 m. pabaigoje buvo išleistas pirmasis tomas „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“.
Naujajame albume skaitytojai ras 40 menininkų ir daugiau nei 130 kūrinių. Pristatomi menininkai – kūrę XX a. ir tebekuriantys iki šiol, tarp jų – ir vos prieš kelias savaites Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją pelnę Svajonė ir Paulius Stanikai bei knygos viršelį savo kūriniu papuošęs vienas žymiausių Lietuvos menininkų, Niujorke gyvenantis ir kuriantis Žilvinas Kempinas.
Abiejų tomų sudarytoja prof. dr. Rasa Andriušytė-Žukienė kalbėdama apie naująją knygą pažymi, kad tai albumas su netikėtumais: „Beveik visos leidinyje esančios pavardės neblogai žinomos iš meno istorijos, bet darbai dar nematyti, nes sukurti toli nuo Lietuvos. Kitą dalį sudaro pažįstamų menininkų, mūsų amžininkų darbai, kažkada matyti parodose Lietuvoje, bet jau primiršti. Pirma knygos „Peradresuota“ dalis išėjo labai rimta. Ši, antroji, skleidžia dinamišką optimizmą, yra pagyvinta ir pačių menininkų pasisakymais.“
Naujajame albume „Peradresuota 2“ pristatyta Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcija atspindi pagrindinį fondo tikslą – grąžinti į Lietuvą pasaulyje pasklidusius lietuvių ir litvakų menininkų kūrinius, puoselėti išeivijos kultūros paveldą kaip tautos ir valstybės tęstinumo ženklą. Pasak R. Andriušytės-Žukienės, – tikslas kilnus, bet jis nelengvai įgyvendinamas.
„Tenka tarsi vytis praėjusį laiką ir bandyti surinkti tai, kas išblaškyta ar išsibarstė. Kita vertus, šioje kolekcijoje sukaupti kūriniai, jų sugrąžinimo į Lietuvą istorijos ir jų „antrasis gyvenimas“ parodose ir meno albumuose liudija, kad, aktyviai veikiant, neįmanomų dalykų beveik nėra. Sugrįžta ne tik kūrybinis palikimas, sugrįžta ir perskeltos pilietinės tautos kultūrinė atmintis. Dabar vyksta tai, ko laukta penkiasdešimt metų. Kūrybos palikimų įkurdinimas Namuose, Lietuvoje, yra logiška išeivio menininko kūrybinio gyvenimo atomazga“, – įsitikinusi R. Andriušytė-Žukienė.
Knygos pristatymą lydi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdvėse eksponuojami kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų. Per pristatymą žiūrovai galės apžiūrėti Žilvino Kempino instaliaciją „Fontanas“, Kęstučio Zapkaus, Elenos Urbaitytės-Urbaitis, Vladislovo Žiliaus, Prano Gailiaus ir Prano Lapės tapybos darbus.
Knygos leidėjai: VšĮ „Lewben Art Foundation“, VšĮ Lietuvos išeivijos dailės fondas. Sudarytoja ir tekstų autorė – prof. dr. Rasa Andriušytė-Žukienė, dailininkė – Viktorija Leleivė. Daugiau informacijos – lewbenart.com.