Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus „Paveikslų galerijoje“ balandžio 7 d., penktadienį, 17 val. įvyks J.Stauskaitės parodos atidarymas.
Stabteldama prie ryškiausių kūrybos epizodų, ji pasitelkia konceptualų ekspozicijos modelį, apmąstydama sudėtingą ir prieštaringą žmogaus – moters – gyvenimo kelią – nuo patiklaus jaunystės naivumo per meditacijų tylą ir skrydžio ilgesį iki maištaujančios realybės ir brandos.
Šalia jau atpažįstamo braižo grafikos ciklų „Šokis“, „Baltas paukštis meta juodą plunksną“, „Kelionė“, „Arlekinas“ ir kt., ji prikelia ir vieną kitą pirmųjų savarankiškų darbų liudytoją – nuo jautraus ofortinio H. K. Anderseno „Undinėlės“ pasaulio iki paskutiniųjų metų dramatiškų plačiaformačių piešinių.
Pasirinkusi Kauną kaip savo gimtąjį miestą, ji sakosi realiai priartėjusi prie savo ištakų, lėmusių jos gyvenimo būdo ir kūrybinės raiškos kryptis.
Paroda atkeliauja iš Klaipėdos kultūrų ir komunikacijų centro ir Kauno ekspozicijoje bus papildyta naujausiais darbais. Taip pat bus pristatyta šiais metais išleista knyga „Jūratė Stauskaitė ESU“ (išleido Lietuvos Mokslų Akademijos Vrublevskių biblioteka).
J. Stauskaitė – dailininkė, pedagogė, publicistė, viena ryškiausių mūsų šalies menininkių ir aktyvių kultūros lauko dalyvių. Ji atstovauja kūrėjų kartai, subrandinusiai savo kūrybos pasaulį nepriklausomybės idėjų skleidimosi ir tapsmo laikotarpiu.
Menininkė yra įkūrusi pirmąją privačią Dailės mokyklą (dab. Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla), vadovauja Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijai, rašo straipsnius spaudoje, pasisako radijo ir TV laidose. Yra parengusi dailės pedagogikos vadovėlių, išleidusi pokalbių knygą „13x13“ – trylika klausimų trylikai vyrų... Yra surengusi daug asmeninių parodų šalyje ir užsienyje. Ši paroda – 70-oji.