Mirė „Magnum“ agentūros legenda – fotomenininkas Marcas Riboud

2016 m. rugsėjo 1 d. 07:56
[[ge:lrytas:lrytas:1148430]]
Daugiau nuotraukų (7)
Vienas žymiausių Prancūzijos fotožurnalistų M.Riboud, išgarsėjo savo nuotrauka, kurioje protestuotojas su gėlės žiedu stovi prieš amerikiečių karius ir kuri įamžino judėjimą prieš Vietnamo karą, mirė būdamas 93 metų, trečiadienį pranešė jo šeima.
M.Riboud, taip pat žinomas ir dėl 1953 metais užfiksuotos nuotraukos, kurioje pavaizduotas darbininkas, dažantis Eifelio bokštą virš Paryžiaus horizonto, po ilgos ligos mirė antradienį, naujienų agentūrai AFP sakė jo šeimos narys.
Garsiausias menininko fotografijas galima pamatyti „The New York Times“ fotogralerijoje. Spausti čia – FOTOGALERIJA
M.Riboud, kurio nuotraukas publikavo garsūs žurnalai „Life“, „Stern“ ir „Geo“, pateko tarp nedaugelio fotografų, sugebėjusių nuvykti į Šiaurės Vietnamą septintojo dešimtmečio pabaigoje.
1957 metais jis tapo vienu iš pirmųjų europiečių, nukeliavusių į komunistinę Kiniją.
Nuo 1974 iki 1976 metų M.Riboud buvo „Magnum“ prezidentas, bet 1979 metais pasitraukė iš šios agentūros sakydamas, kad jam „nepatinka varžybos dėl šlovės“, kas šioje agentūroje buvo skatinama.
Už jautrumą fotografuojamiems objektams šlovinamas M.Riboud yra pasakęs, kad fotografavimas jam yra kaip muzikantui niūniavimas.
M.Roboud gimė 1923 metų birželio 24 dieną pasiturinčioje šeimoje netoli rytinio Liono miesto. Jis augo dar su šešiais vaikais, tarp kurių buvo jo brolis Antoine'as (Antuanas), 2002 metais įkūręs maisto pramonės milžinę kompaniją „Danone“.
Fotografuoti M.Roboud pradėjo būdamas 14 metų kišeniniu „Kodak“ fotoaparatu, kurį jam buvo padovanojęs jo tėvas.
Per Antrąjį pasaulinį karą M.Riboud aktyviai dalyvavo Prancūzijos pasipriešinimo judėjime, o vėliau įgijo inžinieriaus išsilavinimą ir dirbo viename fabrike, kol visiškai neatsidavė fotografavimo aistai.
Dėl jos M.Ribout apkeliavo Aziją, o Japonijoje gimė pirmoji iš maždaug 15 jo knygų „Moterys Japonijoje“(Women of Japan).
Daugiau nei keturis dešimtmečius jis fiksavo įvykius Kinijoje, taip pat dirbo Alžyre ir Užsachario Afrikoje.
M.Riboud „buvo didis fotografas, poetas ir humanistas..., pasižymintis išskirtiniu braižu: pagarba ir meile žmonėms, kurie liudijo apie savo kasdienį gyvenimą ir kančias visame pasaulyje“, – sakė buvęs žurnalo „Paris Match“ redaktorius Alainas Genestaras.
M.Ribout 1963 metų fotografijos iš Kubos, tarp kurių yra Fidelio Castro (Fidelio Kastro) portretas, padarytas JAV prezidento Johno F.Kennedy (Džono F.Kenedžio) nužudymo išvakarėse, yra demonstruojamos šeštadienį Prancūzijos pietiniame Perpinjano mieste prasidėjusiame fotožurnalistikos festivalyje „Visa pour l'Image“.
„Jis buvo didis humanistas ir puikus vyrukas, – festivalio direktorius Jeanas-Francois Leroy'us (Žanas Fransua Lerojus) sakė naujienų agentūrai AFP. – Jis įkvėpė daugelį fotografų, bet šie jam niekada neprilygo“.
 Daugiau M.Ribout fotografijų čia -  MAGNUM Fotogalerija
FotografijanetektisMagnum
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.